Перша приватна місія до Венери відкладена до 2025 року

Перша в історії приватна місія до Венери, яку розробляє Rocket Lab, буде запущена не раніше 2025 року. Про це повідомили представники компанії.

Венеріанська місія Rocket Lab

Rocket Lab повідомила про намір відправити власну місію до Венери ще 2020 року. Її метою стануть астробіологічні дослідження. Автоматичний розвідник має вивчити верхні шари венеріанської атмосфери з метою пошуків ознак, що вказують на можливість існування в них колоній мікроорганізмів.

Венеріанська місія Rocket Lab (концепт). Джерело: Rocket Lab

Спроєктований Rocket Lab апарат являє собою 38-сантиметрову капсулу, загальною масою у 20 кг. Усередині неї буде розташований один науковий інструмент (автофлуоресцентний нефелометр), призначений для проведення хімічного аналізу венеріанської атмосфери та пошуку в ній слідів органічних речовин. Він почне вимірювання на висоті 60 км і продовжуватиме їх до позначки в 45 км (ця фаза триватиме 330 секунд). Потім він розпочне передачу зібраної інформації на Землю, на що знадобиться близько 20 хвилин. Через кілька хвилин після завершення ретрансляції даних, атмосферний тиск і температура стануть настільки високими, що знищать капсулу. Її залишки досягнуть поверхні Венери приблизно через пів години після цього.

Фінансування місії здійснюється за рахунок власних коштів Rocket Lab, Массачусетського технологічного інституту, а також кількох неназваних філантропів. Її бюджет становить 10 млн доларів, що зовсім небагато за масштабами подібних проєктів. Ця сума становить приблизно 1% від вартості двох венеріанських місій VERITAS і DAVINCI+, які NASA розробляє.

Нова дата запуску

Спочатку, запуск місії Rocket Lab був запланований на травень 2023 року з розрахунком на те, що зонд досягне Венери вже в жовтні. Однак тепер ці плани змінилися. За словами представників Rocket Lab, венеріанський зонд буде запущений не раніше наступного балістичного вікна, яке відкриється в січні 2025 року. У компанії не назвали причин перенесення, повідомивши лише, що наразі пріоритетом для неї є місії з виведення на орбіту вантажів клієнтів.

Варто сказати, що якщо зонд Rocket Lab запустять у січні 2025 року, то він все ще має хороші шанси стати першим в історії приватним міжпланетним апаратом. Його основний конкурент, спільна марсіанська місія компаній Impulse Space та Relativity Space, нещодавно була перенесена на 2026 рік.

За матеріалами https://techcrunch.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine