Impulse та Relativity відправлять приватну місію на Марс у 2026 році

Компанії Impulse Space та Relativity Space повідомили про перенесення дати запуску своєї спільної місії з вивчення Марса. Вона вирушить до Червоної планети 2026 року.

Причини перенесення запуску

Минулого року Impulse Space та Relativity Space анонсували проєкт першої в історії приватної марсіанської місії, що передбачає м’яку посадку на поверхню Червоної планети. Компанії розподілили свої обов’язки таким чином. Impulse Space візьме на себе створення перелітного модуля та спускального апарата. Зі свого боку, Relativity Space надасть носій — надруковану на 3D-принтері ракету Terran R.

На момент анонсу, як дату реалізації місії, було названо 2024 рік. Однак на нещодавній презентації проєкту, проведеній на конференції Humans to Mars, представники компаній повідомили про те, що запуск перенесено на 2026 рік.

Новий дизайн ракети Terran R. Джерело: Relativity Space

Ні Impulse Space, ні Relativity Space не назвали причин перенесення. Але, найімовірніше, вони пов’язані з нещодавнім рішенням внести зміни в конструкцію ракети Terran R. Спочатку, вона заявлялася як повністю багаторазовий носій. Але навесні 2023 року керівництво Relativity Space ухвалило рішення збільшити потужність ракети та відмовитися від повторного використання верхнього ступеня. Через це дата її дебютного польоту змістилася з 2024 на 2026 рік.

Доставлення вантажів за маршрутом Земля – Марс

Поки що представники Impulse Space та Relativity Space повідомили не так багато подробиць технічного влаштування свого марсіанського апарата. Відомо, що з метою спрощення завдання вони планують використовувати технології NASA, впроваджені в місії InSight. Зокрема, йдеться про конструкцію теплозахисного екрана.

Теплозахисний екран місії InSight. Джерело: Lockheed Martin Corporation

Крім того, фахівці Impulse Space провели серію тестів двигуна Saiph, які планують використовувати для корекцій курсу апарата на шляху до Марса. Компанія також веде роботу над більш потужним силовим агрегатом Rigel, який буде використаний безпосередньо для самої посадки на планету.

Кінцевою ж метою двох компаній є створення постійного транспортного коридору між двома планетами. Impulse Space та Relativity Space планують доставляти на Марс вантажі від різних замовників під час кожного балістичного вікна, що відкривається раз на 26 місяців.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine