Impulse Space та Relativity Space оголосили про розробку марсіанської місії

Аерокосмічні стартапи Impulse Space та Relativity Space оголосили про спільну розробку першої в історії приватної марсіанської місії. Її запуск запланований на 2024 рік.

Перша приватна марсіанська місія

Згідно з прес-релізом, Impulse Space візьме на себе створення перелітного модуля та спускального апарата. Зі свого боку, Relativity Space надасть носій — надруковану на 3D-принтері повністю багаторазову ракету Terran R. Вона здатна вивести 20 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Поки що обидва учасники проєкту не повідомили точні параметри (розмір та масу) марсіанського апарата. Судячи з опублікованого Impulse Space ролика, він буде сідати з використанням гальмівного парашута та посадкових двигунів.

Також поки невідомо, яке саме корисне навантаження перебуватиме на борту апарата. У прес-релізі йдеться лише про те, що вона «підтримає дослідження та розробки на шляху до досягнення людством мультипланетного майбутнього». Швидше за все, компанії планують працювати за схемою програми CLPS, в межах якої приватні компанії доставлятимуть на Місяць вантажі, як від державних, так і комерційних замовників.

Надруковані ракети Relativity Space

Учасники проєкту заявляють, що перша в історії приватна марсіанська місія буде запущена вже 2024 року. Однак ця дата залежатиме від успіхів Relativity Space, яку ще чекає перший орбітальний запуск.

Terran 1 та Terran R (концепт). Джерело: Relativity Space

Relativity Space була заснована у 2015 році. Її керівництво зробило ставку на створення ракет, які повністю друкуватимуться на 3D-принтерах. За задумом конструкторів, подібна інновація дозволить радикально прискорити процес будівництва носіїв, що своєю чергою значно знизить їх вартість. Для цього компанія отримала найбільший у світі принтер, призначений для металевого друку.

Перша ракета Relativity Space отримала назву Terran 1. Вона має двоступеневу конструкцію. Її висота становить — 35,2 метра, діаметр — 2,3 метра. Ракета зможе виводити до 1250 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО). Вартість одного пуску оцінюється в 12 млн доларів.

Перший ступінь ракети Terran 1 на мисі Канаверал. Джерело: Relativity Space

Наразі перший космічний пуск Terran 1 (місія Good Luck, Have Fun) запланований на літо 2022 року. Ракета не нестиме жодного корисного навантаження. У разі успіху, під час свого наступного запуску, Terran 1 виведе на орбіту кілька наданих NASA кубсатів. Наступним кроком стане створення повністю багаторазової ракети Terran R, дебют якої запланований на 2024 рік.

Impulse Space

Компанія Impulse Space займається розробкою орбітальних буксирів. Наразі їй вдалося залучити 30 млн доларів фінансування. Поки що на рахунку Impulse Space немає запущених у космос апаратів.

Орбітальний буксир Impulse Space (концепт). Джерело: Impulse Space

За матеріалами https://www.impulsespace.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine