Relativity Space збирається побудувати багаторазову ракету

Компанія Relativity Space оголосила про намір побудувати повністю багаторазову ракету Terran R. Керівництво підприємства сподівається, що її перший запуск із мису Канаверал відбудеться вже 2024 року.

Terran R (концепт). Джерело: Relativity Space

Анонс про проєкт багаторазової ракети було зроблено незабаром після того, як Relativity Space успішно завершила черговий інвестиційний раунд, під час якого їй вдалося залучити 650 млн доларів інвестицій. За деякими оцінками, тепер вартість компанії становить 4,2 млрд доларів.

Relativity Space була заснована у 2015 р. Її керівництво зробило ставку на створення орбітальних ракет, які будуть повністю друкуватись на 3D-принтерах. За задумом конструкторів, подібна інновація дозволить радикально прискорити процес будівництва носіїв, що значно знизить їх вартість. Для цього компанія отримала найбільший у світі принтер, призначений для металевого друку.

Зараз Relativity Space працює над створенням своєї першої ракети Terran 1. Вона має двоступеневу конструкцію та зможе виводити до 1250 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО). Відповідно до недавніх заяв представників компанії, перший екземпляр носія готовий на 85%, його запуск запланований на кінець поточного року.

Terran 1 та Terran R (концепт). Джерело: Relativity Space

Що стосується Terran R, то її перша сходинка буде друкуватися з алюмінієвого сплаву і після відділення здійснювати посадку на баржу в океані. Другий ступінь має виготовлятися з особливого жароміцного матеріалу, здатного витримати вхід в атмосферу. Заявлена вантажність носія становить 20 тонн на ННО.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com