Наступна зупинка – Місяць

Rocket Lab опублікувала таймлапс, який демонструє встановлення на верхній ступінь ракети Electron платформи Photon. Вона буде використана для першої міжпланетної місії компанії. У її рамках до Місяця відправиться космічний апарат CAPSTONE.

Платформа Photon

Photon був створений на базі розгінного блоку ракети Electron. Він має власний двигун, системи орієнтації та зв’язку, сонячні панелі для виробництва енергії, а також можливість інтеграції додаткових компонентів.

Платформа Photon. Джерело: Rocket Lab

Платформа може бути використана як супутник. У цій конфігурації замовник надає все необхідне обладнання, яке потім встановлюється на її борт фахівцями Rocket Lab. Це дозволяє заощадити за рахунок відмови від необхідності будівництва окремого космічного апарату. «Супутникова» версія Photon може взяти до 170 кг корисного навантаження.

Інше призначення Photon — місії за межі низьких навколоземних орбіт. Платформа може бути використана або як міжпланетний зонд, або як розгінний ступінь для доправлення космічних апаратів до інших небесних тіл. Для цього застосовується її модифікована версія, що має великі паливні баки та потужніші двигуни. Вона може взяти до 40 кг корисного навантаження.

Запуск супутника CAPSTONE

Супутник CAPSTONE (Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment) був розроблений компаніями Advanced Space і Tyvak Nano-Satellite Systems на замовлення NASA. Апарат побудований на основі платформи CubeSat (12U), його маса становить 25 кг.

Апарат CAPSTONE. Джерело: Rocket Lab

Головне завдання CAPSTONE полягає у перевірці орбіти, на яку в майбутньому планують вивести близькомісячну орбітальну станцію LOP-Gateway. Інше завдання місії полягає у тестуванні автономної навігаційної системи.

Наразі запуск CAPSTONE запланований на 13 червня. Після відділення супутника Rocket Lab збирається залучити звільнену платформу для обльоту Місяця. Ця операція стане своєрідною «прелюдією» перед наміченою на 2023 рік місією, в межах якої компанія планує відправити Photon до Венери.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine