Ракета «китайської Rocket Lab» зазнала аварії

Пуск китайської ракети Ceres-1, що відбувся 21 вересня, завершився аварією. Вона не змогла вивести вантаж на орбіту.

Пуск ракети Ceres-1. Джерело: Xinhua

Ceres-1 була створена компанією Galactic Energy. Її довжина становить 19 метрів, діаметр — 1,4 метра. Ракета має чотириступеневу конструкцію. Перші три ступені є твердопаливними, четвертий оснащений рідинним ракетним двигуном. Ракета здатна вивести вантаж масою до 400 кг на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 300 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту.

Перший пуск Ceres-1 відбувся 2020 року й був успішним. Це сталося всього через два роки після створення компанії. Така велика швидкість розроблення носія частково пояснюється тим, що уряд КНР надав своїм аерокосмічним стартапам доступ до технологій, що використовуються у твердопаливних балістичних ракетах, зокрема, дозволивши скопіювати двигуни.

За наступні роки Galactic Energy здійснила ще вісім успішних пусків. Чотири з них відбулися в період між липнем і вереснем 2023 року. Під час останньої місії, компанія вперше запустила Ceres-1 з морської платформи. Завдяки такій високій частоті пусків, Galactic Energy навіть стали порівнювати з Rocket Lab.

Однак десята місія, під час якої Ceres-1 мала вивести на орбіту супутник дистанційного зондування Землі, принесла компанії невдачу. У повідомленні Galactic Energy йдеться про те, що ракета не зуміла досягти космосу. Причини аварії, а також те, на якій ділянці польоту вона сталася, поки залишаються невідомими.

Варто зазначити, що крім Ceres-1, Galactic Energy також займається розробкою своєї першої рідинної ракети Pallas-1. Вона буде здатна вивести до 5 тонн вантажу на ННО. Наразі перший пуск Pallas-1 запланований на кінець 2024 року.

Нагадаємо, що недавно аварією завершився і ювілейний пуск ракети Electron.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine