Ювілейний пуск ракети Electron завершився аварією

Пуск малої ракети Electron, що відбувся 19 вересня, завершився аварією. Вона призвела до втрати носія та корисного навантаження.

Ракета Electron із супутником компанії Capella Space. Джерело: Rocket Lab

Ракета Electron була запущена компанією Rocket Lab у межах місії We Will Never Desert You. Її метою було виведення на 635-кілометрову навколоземну орбіту супутника Acadia-2 для потреб компанії Capella Space. Апарат був оснащений радаром із синтезованою апертурою, призначеним для знімкування земної поверхні. Зроблені такими супутниками знімки, активно використовуються ЗСУ для відсічі російської агресії.

Це була вже третя спільна місія Rocket Lab і Capella Space у 2023 році. У березні та серпні Electron уже успішно виводив на орбіту супутники компанії. Але третій політ пішов за зовсім іншим сценарієм.

Після увімкнення двигунів, Electron почав набирати висоту. Перший ступінь ракети повністю відпрацював свою ділянку, а потім відокремився від ракети. Судячи з кадрів прямої трансляції, після цього у Electron не відбулося ввімкнення двигуна другого ступеня. Незабаром контролери заявили про аномалію, після чого трансляція припинилася. І ракета, і супутник були втрачені, впавши в Тихий океан.

Причини, через які в Electron не активувався двигун другого ступеня, поки що невідомі. Але це вже не перший подібний інцидент. Схожа аварія трапилася 2021 року.

Також варто зазначити, що аварія сталася під час ювілейного сорокового орбітального пуску ракети Electron. Наразі її статистика польотів виглядає наступним чином: 36 місій були успішними, 4 завершилися невдачами.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine