Китайська компанія запустила ракету з морської платформи

Китайська компанія Galactic Energy успішно здійснила перший морський старт своєї ракети Ceres-1 з плавучої платформи поблизу острова Хайнань. Вона вивела на орбіту чотири супутники. Це — черговий успіх китайського приватного космосу.

Морський старт Ceres-1
Морський старт Ceres-1. Джерело: spacenews.com

Galactic Energy успішно запустила ракету

Китайська компанія Galactic Energy стала першою у Піднебесній, яка здійснила космічний старт із плавучої платформи. Він відбувся 5 вересня об 11:34 за київським часом з плавучої платформи поблизу узбережжя острова Хайнань на півдні країни.

Ракета Ceres-1 успішно вивела на орбіту висотою 800 км чотири супутники мережі «Тяньці». Це був перший старт цього носія, при якому корисне навантаження вивели на орбіту, вищу за 500 км. «Тяньці» є інтернетом речей, мережею, у якій пристрої можуть обмінюватися даними автоматично.

Її створює компанія Guodian Gaoke, і на момент запуску вона вже мала на орбіті 21 апарат. Тепер до них приєднаються ще чотири, а до 2024 року їхня кількість має зрости до 38.

Ракета Ceres-1 від Galactic Energy

Ceres-1 є твердопаливною ракетою зі злітною масою у 33 тонни. Її довжина складає близько 20, а діаметр — 1,4 м. Вона здатна виводити вантажі вагою до 400 кг на низьку навколоземну орбіту або 300 кг на синхронну сонячну орбіту висотою 500 км.

Компанія Galactic Energy, яка її розробила, була заснована 2018 року, а вже 2020-го вона вперше запустила ракету Ceres-1 з наземного космодрому. Таким чином компанія стала другим приватним космічним перевізником Китаю після iSpace.

Відтоді Galactic Energy постійно нарощує кількість запусків. Вона готує до випробування свою нову ракету Pallas-1. Це буде важкий двоступеневий носій багаторазового використання, який працюватиме на керосині та рідкому кисні. Він підійматиме 5 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту або 3 тонни на сонячно-синхронну. Перший запуск очікується у 2025 році.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine