Китайська приватна компанія Galactic Energy вивела на орбіту 5 супутників

У 2022 році Galactic Energy, яка нещодавно успішно відправила на орбіту 5 супутників, планує здійснити п’ять запусків.

Ракетна компанія Galactic Energy запустила свою другу ракету Ceres-1 увечері 6 грудня, ставши першою китайською приватною компанією, яка двічі вийшла на орбіту.

Чотириступенева твердопаливна ракета Ceres-1 стартувала у понеділок із центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі о 23:13, й успішно вивела п’ять супутників на приблизно 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (SSO).

Після першого запуску в листопаді 2020 року Galactic Energy стала лише другою китайською приватною ракетною компанією, яка вийшла на орбіту, після успіху iSpace у липні 2019-го. Проте обидва наступні запуски iSpace на орбіту 2021-го були невдалими. Galactic планує п’ять запусків у 2022 році, повідомляє компанія.

Діаметр Ceres-1 складає 1,4 м, довжина — приблизно 20 м, а злітна маса — близько 33 тонн. Galactic Energy стверджує, що з моменту першого запуску Ceres-1 удосконалили, зокрема покращили двигуни другого та третього ступенів та ввели композити з вуглецевого волокна, підвищили відношення тяги до ваги, вантажопідйомність та загальну продуктивність ракети-носія.

На борту понеділкового рейсу було п’ять комерційних супутників.

Університет Тяньцзінь-1 — це інфрачервоний супутник дистанційного зондування, розроблений компанією Changguang Satellite Technology та допоміжним підприємством CIOMP Китайської академії наук.

Lize-1 і Baoyun — наукові експериментальні супутники, розроблені компанією Spacety. Lize-1 призначений для тестування нової платформи та роботи супутника у складі групи.

Майже 20-кілограмовий Baoyun перевозить апаратуру для реєстрації покриття зір астероїдами GNSS від Tianjin Yunyao Aerospace Technology, а також обчислювальне обладнання для тестування платформи з відкритим кодом Tiansuan, що має забезпечувати широкосмуговий ННО-доступ та майьутні 6G-послуги (від Пекінського університету пошти та телекомунікацій). Супутник також несе експериментальне навантаження для Університету Бейхан і користувацьку камеру Xiaomi.

Golden Bauhinia-5 — це супутник дистанційного зондування, розроблений компанією Starwiz для Hong Kong Aerospace Technology Group Limited.

Останнім пасажиром став супутник дистанційного зондування Golden Bauhinia-1 (03), розроблений пекінською лабораторією ZeroG Lab для HKATG.

Другий успішний запуск дозволить Galactic Energy позіціонувати себе як надійного постачальника послуг в комерційному космічному секторі Китаю, що наразі швидко розвивається. Крім того, компанії-конкуренти Landspace, OneSpace та iSpace зазнали невдач зі спробами запуску твердотільних ракет.

Раніше Китай випробовував секретний суборбітальний літак та продемонстрував прототип марсіанського гелікоптера.