Китай розповів про свої космічні плани на найближчі роки

Основними цілями китайської космічної програми на період з 2021 по 2025 рік буде вивчення Місяця і близькоземних астероїдів, завершення будівництва національної орбітальної станції та створення системи національного супутникового інтернету. Про це повідомили на прес-конференції, організованій Національною космічною адміністрацією Китаю (CNSA).

Прапор Китайської Народної Республіки, встановлений на Місяці місією «Чан’е-5». Джерело: CNSA/Handout via Xinhua

Безпосередніми цілями місячної програми Піднебесної є запуск місій «Чан’е-6» і «Чан’е-7» (заплановані на 2023 і 2024 роки). Апарати повинні будуть сісти на південний полюс нашого природного супутника, провести всебічне дослідження регіону, а потім доставити на Землю зразки реголіту. Наступним кроком стане місія «Чан’е-8», яка тестуватиме технологію 3D-друку на Місяці з використанням місцевих ресурсів. Її успіх закладе фундамент для створення житлової бази на південному місячному полюсі.

Ще однією важливою сферою космічної програми КНР стане вивчення малих тіл Сонячної системи. Місію до астероїда Камоалева (469219 Kamo’oalewa), що являє собою квазі-супутник Землі, планують запустити в 2025 році. Зонд «Чженхе» повинен взяти зразок його грунту та доставити його на Землю. Після завершення основної місії його можна буде відправити до комети 311P/PANSTARRS.

У сфері глибокого космосу Китай планує відправити на Марс нову місію, яка також повинна буде доставити на Землю зразок ґрунту. Її запуск зараз запланований на 2028 рік. А в 2030 році КНР збирається запустити зонд до Юпітера. CNSA розглядає можливість оснащення його посадковим апаратом, що здійснить посадку на юпітеріанський супутник Каллісто.

Ракета «Чанчжен-5» на стартовому майданчику. Джерело: CNSA

Що стосується навколоземного простору, то головним пріоритетом на найближчі роки буде добудова багатомодульної орбітальної станції та створення системи національного супутникового інтернету. Китай також активно займається розробкою багаторазових космічних апаратів.

За матеріалами: https://spacenews.com