Китай показав прототип марсіанського гелікоптера

Китай розробив прототип марсіанського гелікоптера. Про це повідомляється на сайті Національного центру космічних наук (NSSC) при Китайській академії наук.

Прототип марсіанського гвинтокрилого апарата, створений Китаєм. Джерело: NSSC/CAS

Апарат являє собою один із трьох перспективних проєктів, що просуваються в межах програми розвитку марсіанських технологій NSSC. Зовні він нагадує американський дрон Ingenuity, який зараз здійснює польоти на Марсі. Щоправда, на відміну від нього, китайський гелікоптер зможе нести певне корисне навантаження у вигляді наукових інструментів. Зокрема, його пропонують оснастити мікроспектрометром.

Варто зазначити, що ще кілька років тому Китай вивчав можливість відправити літальний апарат на Марс разом із місією «Тяньвень-1». Однак проєкти того часу являли собою аеростат і дрон із крилами. Напевно, на тлі успіху Ingenuity китайські інженери вирішили заощадити час і піти вже перевіреним шляхом.

Наразі запуск наступної китайської місії на Марс запланований на 2028-2030 рік. Її метою має стати доставлення на Землю зразка ґрунту Червоної планети.

За матеріалами: https://spacenews.com