ABL Space розповіла про причини падіння своєї ракети

Компанія ABL Space Systems опублікувала звіт. У ньому міститься інформація про причини та наслідки аварії її малої ракети RS1.

RS1 була запущена 10 січня 2023 року з території стартового комплексу на острові Кадьяк (Аляска). На її борту була пара кубсатів OmniTeq. Ракета відірвалася від стартового столу і почала набір висоти, але за деякий час впала на територію космодрому.

Згідно зі звітом збій, що згубив малий носій, стався через 10,87 секунди після пуску. Перший ступінь повністю втратив енергію, що призвело до відключення всіх дев’яти двигунів. У цей момент ракета була на висоті 232 метри. Ракета, що втратила тягу, ще протягом 2,63 секунди продовжувала набір висоти, після чого впала на землю менш ніж за 20 метрів від пускового майданчика. У цей момент на її борту було приблизно 95% від початкового запасу палива.

Поки що ABL Space так і не опублікувала ані кадрів падіння ракети, ані знімків її уламків. У звіті йдеться, що падіння ракети призвело до потужного вибуху, який спричинив пошкодження навколишнього обладнання та споруд. Пошкодженими виявились пусковий майданчик, а також баки, обладнання зв’язку та тканинний ангар з інтеграційним обладнанням. Згідно з заявою компанії, у момент удару в цьому районі не було людей, і всі уламки ракети розлетілися в межах, заздалегідь позначеної небезпечної зони.

Перший ступінь ракети RS1. Джерело: ABL Space

Щодо причин відключення енергії в першому ступені ракети, то компанія все ще розслідує це питання. Попередні дані говорять про те, що в руховому відсіку RS1 могла статися пожежа, що пошкодила авіоніку і викликала загальносистемний збій. На це вказують зафіксовані датчиками нестандартні стрибки тиску та підвищення температури через кілька секунд після старту, а також візуальні ознаки вогню та диму.

ABL Space також опублікувала знімок ступенів другого екземпляра ракети RS1. У компанії стверджують, що на момент завершення її випробувань ремонт стартового майданчика буде завершений, що дозволить організувати нову спробу пуску. Щоправда, в ABL Space поки не назвали жодних термінів його проведення.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine