Astra відмовиться від лінійки носіїв Rocket 3

Astra Space оголосила про відмову від подальшої експлуатації лінійки носіїв Rocket 3. Замість них компанія зосередиться на розробці потужнішої ракети Rocket 4, яка як очікується, розпочне польоти у 2024 році.

Низка аварій Astra Space

Astra Space була заснована у 2016 році. Як і багато інших аерокосмічних компаній, які прийшли на ринок на хвилі «нового космосу», вона зробила ставку на створення малої ракети, призначеної для виведення на орбіту невеликих вантажів. Носій отримав позначення Rocket 3.

Носій Rocket 3 на стартовому майданчику комплексу Кодьяк. Джерело: John Kraus/Astra

Rocket 3 — це двоступенева рідинна ракета, яка працює на паливній парі гас/рідкий кисень. Її довжина становить 11,6 метра, вона може вивести до 50 кг вантажу на сонячно-синхронну орбіту (ССО). При розробці Rocket 3, Astra Space зробила ставку на дешевизну її виготовлення. Стверджується, що один пуск ракети обходиться компанії всього 2,5 млн доларів.

Пуск Rocket 3. Джерело: Brady Kenniston

На жаль, шлях Rocket 3 у космос виявився дуже непростим. Перед тим, як досягти космосу, Astra Space втратила чотири носії — один через пожежу на стартовому майданчику та ще три, під час пуску. Після того, як Rocket 3 вдалося вивести вантаж на орбіту, здавалося, що компанія відчула правильний шлях, та тепер зможе поступово збільшити надійність носія. Однак, з трьох наступних пусків, два завершилися аваріями, включно з місією, яка здійснювалася Astra Space на замовлення NASA.

Заміна Rocket 3

Постійні аварії не найкраще позначилися, як на ціні акцій Astra Space, так і на її спільній репутації. У спробі виправити ситуацію, керівництво компанії вирішило відмовитися від подальшого використання Rocket 3. Натомість, вона зосередить усі зусилля на розробці потужнішого носія, Rocket 4. Усі поточні контракти Astra Space будуть передані під цю ракету.

Rocket 4.0
Rocket 4.0 (концепт). Джерело: Astra Space

Проєкт Rocket 4 був вперше анонсований у травні цього року. Тоді повідомлялося, що довжина ракети становитиме 19,4 м, висота — 1,8 м, вантажність — до 300 кг вантажу на низькі навколоземні орбіти (ННО) та до 200 кг на сонячно-синхронні орбіти.

Однак, це ще не остаточні цифри. Нещодавно в Astra Space повідомили про намір внести зміни до дизайну ракети, які дозволять збільшити її вантажність до 600 кг на ННО. На цей час, перший пуск нової ракети запланований на 2024 рік.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine