Запуск місії TROPICS-1 завершився невдачею

Місія TROPICS-1, в межах якої побудована компанією Astra Space мала ракета Rocket 3.3 повинна була вивести на орбіту два кубсата NASA, завершилася невдачею через передчасне відключення двигуна. Як наслідок, носій не зумів набрати першу космічну швидкість і впав у океан.

Нова пускова невдача компанії Astra

Rocket 3.3 була запущена зі стартового майданчика LC-46 на мисі Канаверал 12 червня. Перший ступінь носія відпрацював у штанному режимі, від нього також успішно відокремився головний обтічник. Аварія сталася на ділянці роботи другого ступеня. За хвилину до завершення необхідного маневру у неї відключився двигун, після чого ракета почала перекидатися. У цей момент Rocket 3.3 рухалася зі швидкістю 6,5 км/с, недостатньою для того, щоб залишитись на навколоземній орбіті. Внаслідок цього ракета з корисним навантаженням впала біля узбережжя Африки. Через деякий час представники Astra Space офіційно визнали невдачу.

Орієнтовний район падіння Rocket 3.3. Джерело: Jonathan McDowell

Це вже друга аварія ракети Astra цього року. Перша сталася 10 лютого та призвела до втрати кількох вантажів від комерційних замовників. Після внесення змін до конструкції носія, Astra вдалося здійснити успішний запуск у березні. Але тепер її знову спіткала невдача, що поставила закономірне питання про подальші перспективи компанії. Наразі, три з п’яти запусків Rocket 3.3 завершилися невдачею.

Програма TROPICS

Головним завданням програми TROPICS (Time-Resolved Observations of Precipitation structure and storm Intensity with a Constellation of Smallsats) є вивчення формування та розвитку тропічних циклонів. Для цього NASA планує розгорнути міні – сузір’я із шести кубсатів, здатних передавати результати вимірювання в чотири – шість разів швидше, ніж космічні апарати які існують на цей час.

Ракета Rocket 3.3, яка була задіяна в місії TROPICS-1. Джерело: Astra Space

Astra Space виграла контракт на запуск супутників TROPICS у лютому 2021 року. За умовами угоди, вона має вивести апарати на 550-кілометрову орбіту протягом трьох місій. Загальна сума угоди становить 7,95 млн доларів.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху