Перший політ Ingeniuty заплановано на 8 квітня

Перший політ марсіанського дрона-вертольота Ingeniuty попередньо заплановано на 8 квітня. Однак ця дата ще може змінитися залежно від перебігу підготовки апарата та досягнення необхідних критеріїв. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Ingeniuty в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Наразі Ingeniuty прикріплений до корпусу ровера Perseverance. Нещодавно він успішно скинув захисну кришку, що вкривала дрон, і наразі рухається до «летовища» — таку назву отримала ділянка марсіанської поверхні розміром 10×10 м. Її обрали завдяки пласкому рельєфу, а також відсутності великих каменів та інших перешкод, здатних стати на заваді зльоту Ingeniuty.

Процедура вивантаження дрона займе шість днів. Після отримання підтвердження того, що він встав на поверхню в потрібному положенні, Perseverance від’їде від «летовища» до локації, що отримала назву Van Zyl Overlook, і буде звідти стежити за тим, як Ingeniuty спробує піднятися в повітря.

Карта, що показує місце зльоту та зону польотів дрона Ingeniuty. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Конкретна дата зльоту залежатиме як від успішності виконання всіх описаних вище операцій, так і від стану марсіанської погоди (наприклад, відсутності сильного вітру). Після того як Ingeniuty отримає необхідну команду, його лопаті розкрутяться до швидкості 2537 обертів на хвилину. Далі він підніметься на висоту 3 м, зависне в цьому положенні на 30 секунд, після чого сяде на поверхню.

Після передачі на Землю всіх зібраних під час тесту інженерних даних, відбудеться новий, більш тривалий політ. Загалом план місії передбачає, що Ingeniuty здійснить до п’яти польотів протягом 30 марсіанських солів.

За матеріалами https://mars.nasa.gov