Керівництво ОАЕ поставило підписи на станції «Аль-Амаль»

5 січня у президентському палаці в Абу-Дабі відбулася урочиста церемонія за участю еміра Дубая Мохаммеда ібн Рашида та наслідного принца Мохаммеда бін Зайда. Лідери ОАЕ залишили підписи на металевій платівці, яка буде закріплена на корпусі зонда “Аль-Амаль” (у перекладі з арабської – “надія”).

Лідери ОАЕ підписують платівку із посланням, яка буде встановлена на корпусі станції «Аль-Амаль». Джерело: Mohammed bin Rashid

“Аль-Амаль” має стати першим в історії міжпланетним апаратом, створеним арабською країною. Після завершення церемонії Мохаммед ібн Рашид підтвердив, що складання зонда завершено і його запуск до Марса відбудеться у липні 2020 року.

Космічна програма ОАЕ – одна з наймолодших у світі. Країна завела власне космічне агентство лише у 2014 р. Оскільки вона не має ні власної ракети-носія, ні досвіду створення міжпланетних апаратів, проєкт «Аль-Амаль» реалізується за активної підтримки іноземних партнерів. Так, технічними консультантами виступають американські вчені з Університету Колорадо та Університету штату Аризона. Багато хто з них брали участь у розробці орбітальних зондів MRO та MAVEN. Що стосується носія, то для запуску Аль-Амаль буде використана японська ракета H-IIA.

Маса космічного апарату становитиме 1500 кг. Він буде оснащений трьома науковими інструментами: камерою EXI, ультрафіолетовим спектрометром EMUS та інфрачервоним спектрометром EMIRS. “Аль-Амаль” має вийти на орбіту навколо Червоної планети, після чого зайнятися вивченням її атмосфери та клімату. Планова тривалість місії – 2 роки.

За матеріалами: https://www.thenational.ae

Науковці знайшли нейтронні зорі на орбітах подібних до Сонця світил
Орбіта гарячого Юпітера виявилась найвитягнутішою з усіх екзопланет
Рамзес зустрінеться з Апофісом: ESA відправить місію до рекордного астероїда
NASA показала красу космічного корабля Cygnus перед його знищенням: фото
Смерть місяцехода: NASA закрила проєкт VIPER
Вчені відкрили 10 дивовижних пульсарів
Колишні керівники NASA та ESA закликали залишити МКС у космосі для наступних поколінь
Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію