Перший пуск ракети Astra завершився невдачею

11 вересня американський стартап Astra здійснив першу спробу відправити в космос свій малий носій Rocket 3.1. Запуск проводився зі стартового комплексу, розташованого на острові Кодьяк біля узбережжя Аляски.

Rocket 3.1 успішно відірвалася від стартового майданчика та почала набирати висоту. Але незабаром у корпусі носія виникли непередбачені вібрації, що призвели до відхилень від заданої траєкторії. В результаті приблизно через 30 секунд після пуску інженери вирішили відключити його двигуни. Ракета впала біля острова та вибухнула.

На борту Rocket 3.1 не було жодного навантаження від комерційних замовників. Перед пуском компанія досить обережно оцінювала шанси на успіх, заявивши, що розраховує дістатися орбіти за три спроби.

Підготовка для пуску носія Rocket 3.1. Джерело: Astra/John Kraus

Rocket 3.1 має двоступеневу конструкцію та здатна доставити 25 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Надалі Astra планує збільшити її вантажність до 150 кг. Використаний для вересневого запуску носій був одним із двох, які спочатку призначалися для конкурсу, організованого Управлінням перспективних дослідницьких проєктів Міноборони США (DARPA). Для перемоги в ньому потрібно було здійснити два успішні космічні старти з двох різних космодромів на території Сполучених Штатів з інтервалом не більше ніж 30 днів.

2 березня 2020 року Astra зробила першу спробу пуску ракети. Проте, менш ніж за хвилину до включення двигуна в ній виник витік палива, що призвело до займання та пошкодження носія. Пуск був скасований, і конкурс DARPA залишився без переможців.

За матеріалами https://astra.com