24 вересня відбудеться одна з найбільш довгоочікуваних космічних подій 2023 року. Апарат OSIRIS-REx доставить на Землю зразки речовини астероїда Бенну.
Операція відбуватиметься таким чином. 24 вересня, коли апарат перебуватиме на відстані 102 тис. км від нашої планети, від нього відокремиться капсула. Через чотири години вона ввійде в земну атмосферу на швидкості 12,3 км/с, що помітно перевищує швидкість космічних кораблів, які повертаються на Землю після перебування на МКС. Через це вона зазнає потужнішого теплового впливу та перевантажень. Максимальна температура під час входу в атмосферу сягатиме 2900°C. Але в NASA не відчувають особливих побоювань з приводу цього етапу. Дизайн капсули OSIRIS-REx базується на посадковому апараті місії Stardust, який 2006 року успішно доставив на Землю зразки речовини з хвоста комети.
Деяке занепокоєння викликає етап спуску. Багато хто ще не забув події з місією Genesis 2004 року, капсула якої розбилася під час посадки через парашут, що не розкрився. Але в NASA стверджують, що засвоїли урок і така ситуація більше не повториться.
Якщо все пройде, як заплановано, капсула зі зразками астероїда Бенну здійснить посадку о 17:54 за київським часом на території полігону в штаті Юта. Пряма трансляція події буде вестися як на сайті NASA, так і в Youtube.
Що стосується OSIRIS-REx, то через 20 хвилин після відділення капсули він активує двигуни, щоб «відвернути» від Землі. Далі він пролетить на відстані 780 км від земної поверхні та повернеться у міжпланетний простір. Його наступною ціллю стане астероїд Апофіс. У квітні 2029 року апарат зблизиться з ним, після чого вивчатиме цей об’єкт протягом наступних 18 місяців.
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine