NASA профінансує розвиток перспективних місячних технологій

NASA повідомила про видачу 11 контрактів на розвиток перспективних технологій, які забезпечать довготривале перебування людей на Місяці та за його межами. Вони охоплюють різні галузі — від ядерної енергетики до 3D-друку.

Прототип надувного теплозахисного екрану, який може бути використаний для повернення вантажів з орбіти. Джерело: NASA/Greg Swanson

Контракти були видані в межах програми Tipping Point. Вони фінансуватимуться NASA спільно з галузевими партнерами. Загальний грошовий внесок аерокосмічної адміністрації становитиме 150 млн доларів.

Одержувачами контрактів стали такі компанії:

  • Astrobotic Technology, 34,6 млн доларів — експеримент із передачі енергії на Місяці.
  • Big Metal Additive, 5,4 млн доларів — вивчення створення конструкцій космічних помешкань за допомогою адитивного виробництва.
  • Blue Origin, 34,7 млн доларів — енергетика на Місяці на основі використання місцевих ресурсів.
  • Freedom Photonics, 1,6 млн доларів — високоефективний лідар для дистанційного зондування Землі.
  • Lockheed Martin, 9,1 млн доларів — демонстрація космічних технологій.
  • Redwire, 12,9 млн доларів — виробництво інфраструктури з місячного реголіту.
  • Protoinnovations, 6,2 млн доларів — бортова програмна архітектура COTS для операцій з переміщення по місячній поверхні.
  • Psionic, 3,2 млн доларів — перевірка технології посадки на неосвітлені ділянки Місяця.
  • United Launch Alliance, 25 млн доларів — демонстрація технології надувного теплозахисного екрана.
  • Varda Space Industries, 1,9 млн доларів — передача технології та комерційне виробництво вуглецевого аблятора з фенольним просоченням.
  • Zeno Power Systems (Вашингтон), 15 млн доларів — універсальне радіоізотопне джерело живлення на основі америцію-241 для програми Artemis.

П’ять із цих технологій допоможуть людству освоїти Місяць. Для тривалого перебування астронавтів на його поверхні їм будуть потрібні місця проживання, енергопостачання, транспорт та інша інфраструктура. У двох із відібраних проєктів для створення такої інфраструктури буде використовуватися реголіт. Зокрема Redwire розробляє технології, які дадуть змогу використовувати реголіт для будівництва доріг, фундаментів для населених об’єктів і посадкових майданчиків. Технологія Blue Origin також допоможе використовувати місцеві ресурси, витягуючи елементи з місячного реголіту для виробництва сонячних батарей і дротів.

Проєкт Astrobotic передбачає розробку технології передачі енергії на поверхні Місяця, яку планують випробувати під час майбутньої місії. Ровер компанії розмотає близько кілометра кабелю, який потім буде використаний для передачі йому енергії від посадкового апарата.

Решта шість проєктів допоможуть створити нові можливості в інших галузях освоєння космосу і спостереження за Землею. Freedom Photonics розробить нове лазерне джерело, яке дасть змогу створити ефективнішу лідарну систему. Вона зможе виявляти метан в атмосфері Землі, що поліпшить розуміння процесів зміни клімату.

Компанія United Launch Alliance продовжить розробку технології надувних теплозахисних екранів, які можуть використовуватися для забезпечення повернення компонентів ракет з навколоземної орбіти для їх повторного використання. Вона також може стати в пригоді для висадки важких вантажів на Марс.

Zeno Power займеться створенням ядерного джерела живлення на основі двигуна Стерлінга. Замість традиційного плутонію-238 у ньому буде вперше використано доступніший ізотоп америцій-241.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine