Exos Aerospace здійснив перший суборбітальний запуск

Аерокосмічна компанія Exos Aerospace оголосила про здійснення першого суборбітального запуску ракети SARGE (Suborbital Autonomous Rocket with GuidancE). Тест відбувся 25 серпня. Ракету було запущено з території космопорту America у штаті Нью-Мексико.

Представники Exos Aerospace назвали тест «вкрай успішним», але практично не розкрили жодних подробиць польоту — ні про досягнуту висоту, ні про корисне навантаження, яке було на борту носія. Відомо лише, що це випробування тривало 15 хвилин. Ракета та її головний обтічник здійснили м’який спуск на парашутах.

Ракета SARGE призначена для суборбітальних польотів. Вона може доставити до 50 кг вантажу на висоту понад 100 км, після чого здійснює м’який спуск на парашутах. Відомо, що інженери Exos Aerospace також проводять розробку надлегкого носія Jaguar, здатного доставити від 100 до 200 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Його перший ступінь буде придатний для повторного використання. Орієнтовна дата першого запуску Jaguar поки не називається.

За матеріалами https://spacenews.com