Найспекотніший день в історії: середня температура на планеті піднялася на 2 градуси

Минулими вихідними Земля ненадовго подолала критичний поріг. 17 листопада 2023 року стало першим днем, коли глобальна температура планети на 2°C перевищила значення доіндустріального рівня.

Добова аномалія глобальної приземної температури повітря за 1940 – 2023 рр. відносно середнього значення за 1991 – 2020 рр. Джерело: C3S/ECMWF

У 2015 році в Парижі було укладено міжнародну угоду, метою якої є утримати зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2 °C і «докласти зусиль» для обмеження зростання температури величиною 1,5 °C. Ці цифри обрано тому, що потепління на два градуси, як порівняти з доіндустріальною епохою, призведе до незворотних наслідків для планети та її екосистем.

Однак поки що зусилля щодо запобігання зміни клімату не приносять бажаного результату.

За даними Європейського центру середньострокових прогнозів погоди (ECMWF), 17 листопада глобальна приземна температура повітря на 2,07 °C перевищила середні доіндустріальні значення. Йдеться про період з 1850 по 1900 рік, тобто до початку широкого використання викопного палива. Попередні дані за 18 листопада також вказують на те, що середня температура була на 2,06 °C вищою за доіндустріальний рівень.

Ба більше, глобальна приземна температура повітря 17 листопада була на 1,17 °C вищою за середнє значення для періоду з 1991 по 2020 рік. Отже, листопад 2023 року, ймовірно, стане найтеплішим місяцем за всю історію спостережень.

Раніше ми розповідали про те, що таке глобальне потепління та як воно може вплинути на нас.

За матеріалами https://climate.copernicus.eu

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine