На арабському ровері працюватиме перший штучний інтелект на Місяці

На борту ровера Об’єднаних Арабських Еміратів «Рашид» на Місяць летить штучний інтелект, створений канадською кампанією MCSS. Він оброблятиме зображення, перш ніж відправити їх на Землю.

Ровер «Рашид» несе на собі штучний інтелект
Ровер «Рашид». Джерело: www.space.com

Ровер «Рашид» на Місяці

На борту ровера «Рашид», побудованого Об’єднаними Арабськими Еміратами, на Місяць летить штучний інтелект. Його розробила канадська компанія Mission Control Space Services (MCSS). За словами генерального директора цієї фірми Юена Рейда, він стане важливим елементом ухвалення рішень під час цієї наукової місії.

«Рашид» запустили в космос 11 грудня тією ж ракетою SpaceX, що відправила до Місяця японський апарат «Хакуто-R». Обидва вони летять достатньо повільною економічною орбітою та мають дістатися супутника Землі лише навесні.

Очікується, що «Рашид» зможе працювати протягом одного місячного дня, який становить 29 земних діб. Інженери не проєктували його для того, аби він пережив місячну ніч. Але цього часу йому має вистачити, щоб продемонструвати, що штучний інтелект може зробити дослідження інших планет значно ефективнішим.

Що робитиме штучний інтелект на Місяці

Діяльність Канади у космосі відома насамперед завдяки роботизованим системам, таким як маніпулятор Canadarm, встановлений на Міжнародній космічній станції. Штучний інтелект на борту «Рашида» має продемонструвати, що і невеликі компанії країни, такі як MCSS, можуть рухати дослідження космосу вперед.

Оскільки енергетичні ресурси на борту «Рашида» вкрай обмежені, то передавати величезну кількість зображень, які потім розглядатимуть на Землі, він не зможе. Замість цього штучний інтелект у нього на борту одразу оброблятиме зображення, визначаючи, який тип поверхні на них являє собою кожен піксель.

Далі він відбиратиме цікаві для науковців знімки й за участі посадкового модуля «Хакуто-R» відправлятиме їх на Землю. І вже там вчені вирішуватимуть, куди місяцеходу рухатися далі. Дослідники сподіваються, що у майбутньому подібні системи стануть звичайними у міжпланетних автоматичних місіях.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine