Арабський місяцехід буде запущений у жовтні 2022 року

Перший в історії арабський ровер «Рашид» буде запущений до Місяця у жовтні 2022 року. Про це заявив в інтерв’ю Салем Хумейд аль-Маррі — заступник генерального директора Космічного центру Мохаммеда Бін Рашида (MBRSC).

Ровер «Рашид» на Місяці (концепт). Джерело: MBR Space Centre

Перший арабський місяцехід

Влада ОАЕ ініціювала розроблення «Рашида» 2017 року. Спочатку передбачалося, що він вирушить до Місяця 2024-го, але потім реалізація проєкту була прискорена з метою запуску місяцехода вже 2022 року.

Маса «Рашида» становить 10 кг, він отримуватиме енергію від сонячних батарей. Наукове оснащення ровера складається з двох камер високої роздільної здатності, мікроскопа, тепловізора та зонда Ленгмюра. За словами Салема аль-Маррі, наразі фахівці MBRSC близькі до завершення збирання «Рашида». Фінальна інтеграція компонентів ровера розпочнеться у квітні, після чого його відправлять до Космічного центру ім. Кеннеді та почнуть готувати до запуску.

Збирання ровера «Рашид». Джерело: MBR Space Centre

Для посадки «Рашида» на Місяць буде використана платформа «Хакуто-R», побудована японською компанією ispace. Колись вона брала участь у конкурсі Google Lunar XPRIZE. Згідно з заявою керівництва ispace, спускний апарат для місії буде готовий вчасно.

Місце посадки «Рашида»

Зв’язка з «Хакуто-R» і «Рашида» буде запущена як попутний вантаж ракетою Falcon 9. Після відділення від другого ступеня носія вона почне переліт до Місяця, який розтягнеться на кілька тижнів. Місцем посадки місії має стати Озеро Сновидінь — місячне море діаметром приблизно 400 км, розташоване у північно-східній частині видимого боку супутника нашої планети. Його поверхня утворена потоками застиглої базальтової лави. Земні апарати поки що не сідали у цьому регіоні. У разі успішної посадки «Рашид» має пропрацювати впродовж одного місячного дня (14 земних діб).

Карта Місяця з місцями посадок американських та радянських експедицій і запланованим місцем посадки ровера «Рашид». Джерело: Chris Whiteoak / The National

«Рашид» є не єдиним міжпланетним проєктом ОАЕ. Наразі на орбіті навколо Марса перебуває апарат «Аль-Амаль». Нещодавно він зробив ефектний портрет Червоної планети. Крім того, розробляється місія з вивчення Венери та астероїдів. Її запуск запланований на 2028 рік.

За матеріалами https://www.thenationalnews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine