Названо місце посадки першого арабського місяцехода

Місцем посадки першого в історії арабського місяцехода «Рашид» стане Озеро Сновидінь (Lacus Somniorum). Про це оголосив керівник проєкту Хамад Аль Марзукі.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту
Карта Місяця з точками посадок американських та радянських апаратів, а також запланованим місцем посадки ровера «Рашид». Джерело: Chris Whiteoak / The National        

Озеро Сновидінь — місячне море діаметром близько 400 км, розташоване в північно-східній частині видимої сторони природного супутника нашої планети. Його поверхня утворена потоками застиглої базальтової лави. Земні апарати досі не здійснювали посадок у цьому регіоні.

Крім того, днями команда місії оголосила про те, що завершила складання прототипу місяцехода та його функціональні випробування. Тепер ровер повинен пройти серію тестів з метою впевнитися в тому, що він зможе витримати умови космічного простору.

У разі успіху «Рашид» стане найменшим в історії колісним апаратом, що здійснив посадку на Місяць. Його маса складає 10 кг, він буде отримувати енергію від сонячних батарей. Наукове оснащення ровера включає дві камери високої роздільної здатності, мікроскоп, тепловізор та зонд Ленгмюра. Для запуску місяцехода буде використана ракета Falcon 9, для посадки на Місяць — модуль «Хакуто-R» від японського стартапу iSpace. На цей час реалізація місії запланована на другу половину наступного року.

За матеріалами https://www.thenationalnews.com

Новини інших медіа
Науковці знайшли кандидата на дев’яту планету Сонячної системи
ESA використовуватиме приватну станцію Orbital Reef
Океанічні світи можуть мати дуже вузькі «зони життя»
Чи могли зміни магнітного поля Землі викликати вимирання неандертальців?
Бум! Ще один потужний сонячний спалах!
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови