«Аль-Амаль» створив глобальний портрет Марса

Фахівці групи супроводу місії «Аль-Амаль» опублікували нове дивовижне зображення, отримане арабським апаратом. Воно демонструє весь Марс.

Зображення Марса, отримане апаратом «Аль-Амаль». Джерело: Emirates Mars Mission/EMUS

На знімку можна розгледіти деякі з основних пам’яток Червоної планети. Ліворуч чітко видно супервулкани провінції Фарсида. Це гори Арсія, Павича та Аскрійська, що вишикувалися в ряд. На північний захід від них розташована гора Олімп — найбільший відомий вулкан Сонячної системи, висота якого від основи до піка становить приблизно 22 км.

Трохи нижче центру зображення виділяється мережа каньйонів долини Марінера, що також має статус найбільшої в Сонячній системі. Її довжина становить 4500 км (чверть окружності планети), ширина сягає 600 км, максимальна глибина — 11 км. На знімку «Аль-Амаль» також можна роздивитися обриси північної полярної шапки Марсу.

Крім знімка Червоної планети, фахівці місії також опублікували дві нові карти, складені на основі зібраних «Аль-Амаль» даних. Перша демонструє розподіл атомарного кисню в марсіанській атмосфері, друга показує її середні температури.

За матеріалами: https://arstechnica.com