Місія Artemis пролетіла повз Місяць на мінімальній висоті

21 листопада о 15:44 за київським часом місія NASA Artemis I нарешті досягла Місяця та успішно провела гравітаційний маневр. Під час маневру космічний корабель Orion увімкнув двигуни, перебуваючи на мінімальній висоті у 130 км над поверхнею Місяця. Коригування орбіти відбувалось у повній темряві на іншому боці нашого супутника, куди радіосигнали не можуть проникнути із Землі, отже капсула завершувала маневр тимчасово без зв’язку.

«Маневр проходив досить близько від поверхні Місяця для того, щоб використати силу тяжіння супутника та вийти на далеку ретроградну орбіту», — сказала Сандра Джонс з NASA.

25 листопада відбудеться ще один важливий маневр: запуск двигуна для виведення Orion на далеку ретроградну орбіту (DRO) навколо Місяця. Капсула буде залишатися віддаленою на 64 тис. км від поверхні Місяця до 1 грудня, коли інший запуск двигуна відправить корабель назад до Землі. Orion повернеться додому 11 грудня, зіткнувшись з атмосферою планети на величезній швидкості, перш ніж м’яко приводнитись у Тихому океані біля узбережжя Каліфорнії.

Цілі місії Artemis

Космічний корабель Orion місії Artemis I без екіпажу курсує до Місяця у повністю автоматичному режимі з ранку 16 листопада після старту на гігантській ракеті NASA Space Launch System (SLS).

Artemis I — перша місія в межах програми NASA з дослідження Місяця, яка спрямована на створення дослідницької бази з екіпажем на нашому супутнику до кінця 2020-х. Старт Artemis I також ознаменував собою дебют SLS — найпотужнішої ракети, яку коли-небудь успішно запускали у космос.

Якщо з Artemis I все вдасться, NASA розпочне підготовку до Artemis II, яка відправить астронавтів навколо Місяця приблизно 2024 року. У 2025-му аерокосмічна адміністрація планує запустити Artemis III, яка здійснить посадку біля південного полюса нашого супутника. Artemis III передбачає першу висадку астронавтів після останньої місії Apollo у 1972 році, а також вперше в історії доправить на Місяць жінку та афроамериканця.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA поділилася дивовижними кадрами Землі з борту Orion.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада