Марсохід місії ExoMars пройшов високотемпературну обробку

Марсохід Rosalind Franklin зробив ще один крок на шляху до Червоної планети. Ровер успішно завершив процедуру високотемпературної обробки.

Процедуру проводили у вакуумній камері на підприємстві Thales Alenia Space в Італії. Впродовж 120 годин Rosalind Franklin зазнавав впливу температури 35°C. Цього достатньо, щоб видалити приховані забруднення деяких внутрішніх частин ровера, наприклад, невеликі шматочки клею. Кінцева мета полягає в тому, щоб максимально знизити будь-які ознаки забруднення земного походження для забезпечення чистого виявлення органічних сполук на Марсі.

Лабораторія Rosalind Franklin складається з низки інструментів, призначених для проведення хімічного аналізу марсіанського ґрунту. Одним з її головних приладів є аналізатор MOMA (Mars Organics Molecule Analyser). На Червоній планеті в мініатюрні печі інструменту помістять подрібнені зразки ґрунту, які потім нагріватимуться, щоб проаналізувати утворені пари та гази на наявність слідів органічних сполук за допомогою газової хроматографії. В аналізі також візьмуть участь прилад MicrOmega та спектрометр RLS. Перший використовуватиме видимий та інфрачервоний спектр для визначення характеристик мінералів у зразках, а другий — лазер для визначення мінералогічного складу та пошуку органічних пігментів.

Ровер Rosalind Franklin (концепт). Джерело: ESA

Для отримання зразків Rosalind Franklin використовуватиме бур, здатний добувати породи з глибини до 2 м. На буровому інструменті також встановлений мініатюрний спектрометр Ma_MISS для аналізу внутрішньої поверхні пробуреної свердловини та камера для знімання великим планом CLUPI, яка розглядатиме буровий шлам і зразок керна, перш ніж він потрапить до лабораторії ровера.

Запуск місії ExoMars запланований на вересень 2022 року. У її планах здійснити посадку на плато Оксія (Oxia Planum), розташоване у північній півкулі Червоної планети неподалік екватора. Це місце багате на філосилікати — глинисті мінерали, що сформувалися в присутності води, яка, як вважається, колись була на поверхні цього регіону.

За матеріалами https://www.roscosmos.ru