Intelsat 901 повернувся до роботи

Космічні технології

Супутник Intelsat 901 успішно поновив робочі операції. Наразі апарат знаходиться в новій точці стояння, розташованій над 27,5 ° з.д. Він використовується для передачі телесигналів та різних даних клієнтам по обидва боки Атлантичного океану.

Intelsat 901 був запущений у 2001 році. Минулого року він практично вичерпав запаси палива та в результаті був переведений на орбіту поховання. Однак на цьому його історія не закінчилася — він був обраний в якості першої цілі для апарата MEV — 1, призначеного для продовження терміну життя геостаціонарних супутників. За функціями, які він виконує, його можна порівняти з «космічним буксиром». Після стикування з ціллю, MEV — 1 використовує власні двигуни для утримання її на робочій позиції та виконання всіх необхідних маневрів.

25 лютого 2020 року MEV — 1 успішно зістикувався з Intelsat 901. Після завершення тестів, які засвідчили надійність зчіпки та працездатність обох апаратів, «буксир» активував свої двигуни та повернув супутник зв’язку на геостаціонарну орбіту. Отже Intelsat 901 увійшов в історію як перший геостаціонарний апарат, повернутий з орбіти поховання.

MEV (концепт). Джерело: Orbital ATKMEV — 1 повинен підтримувати роботу Intelsat 901 протягом наступних 5 років, а далі знов повернути його на орбіту поховання. Після цього буксир можна буде використовувати для продовження терміну служби інших супутників. Інженери Northrop Grumman вже приступили до будівництва другого аналогічного апарата, який залучать в операціях з продовження функціонування супутника Intelsat 10 — 02.

За матеріалами  https://www.satellitetoday.com