Intelsat 901 повернувся до роботи

Intelsat 901 був запущений у 2001 році. Торік він вичерпав запаси палива та був переведений на орбіту поховання. Його обрали першою метою для апарату MEV-1, призначеного для продовження терміну життя геостаціонарних супутників. На кшталт «космічного буксира». Після стикування з метою, MEV-1 використовує власні двигуни для утримання її на робочій позиції та виконання всіх необхідних маневрів.

25 лютого 2020 р. MEV-1 успішно зістикувався з Intelsat 901. Після завершення тестів, засвідчуючи надійність зчіпки та працездатність обох апаратів, «буксир» активував свої двигуни та повернув супутник зв’язку на геостаціонарну орбіту.

Тож супутник Intelsat 901 успішно відновив робочі операції: він використовується для передачі телесигналів і різних даних клієнтам по обидві сторони Атлантичного океану. Зараз апарат знаходиться в новій точці стояння, розташованої над 27,5 ° з.д.

MEV (концепт). Джерело: Orbital ATK

MEV-1 повинен підтримувати роботу Intelsat 901 протягом наступних 5 років, а далі знов повернути його на орбіту поховання. Інженери Northrop Grumman вже приступили до будівництва 2-го аналогічного апарату, який залучать в операціях з продовження функціонування супутника Intelsat 10-02.

За матеріалами: https://www.satellitetoday.com