MEV-1 зістикувався із супутником Intelsat-901

Космічні технології

25 лютого компанія Northrop Grumman опублікувала знімки, які демонструють зближення та успішне стикування апарата MEV-1 (Mission Extension Vehicle) із супутником Intelsat-901. Операція була проведена на орбіті поховання, розташованої на 300 км вище за геостаціонарну орбіту.

MEV-1 призначений для продовження терміну життя геостаціонарних супутників, які майже вичерпали бортові запаси палива, але зберігають повну працездатність. За функціями, які він виконує, його можна порівняти з «космічним буксиром». Після стикування апарат використовує власні двигуни для утримання «рятівного» супутника на робочій позиції та виконання всіх необхідних маневрів.

Найближчим часом інженери проведуть серію випробувань, які мають продемонструвати, що MEV-1 здатний утримувати Intelsat-901 у задачній точці. Після цього «космічний буксир» переведе супутник на геостаціонарну орбіту, де той зможе відновити роботу. Відповідно до умов контракту, апарат підтримуватиме функціонування Intelsat-901 протягом 5 років, а далі поверне його на орбіту поховання, після чого MEV-1 можна буде використовувати для продовження терміну служби інших супутників. «Космічний буксир» розрахований на 15 років роботи.

Апарат MEV-1. Джерело: Northrop Grumman

Інженери Northrop Grumman вже розпочали будівництво другого апарата MEV. Він також буде використаний для продовження життя супутників Intelsat. Крім того, компанія працює над створенням нової системи MRV (Mission Robotic Vehicle), яка дозволить обслуговувати більше космічних апаратів. На його борту буде кілька автономних модулів, оснащених власними двигунами та системою навігації. Планується, що MRV зближуватиметься зі старими супутниками, після чого за допомогою роботизованої «руки» встановлюватиме на них модулі. Запасів палива на їхньому борту має вистачити на 5 років утримання «врятованого» супутника на заданій позиції.

За матеріалами https://spacenews.com