Амазонка з космосу

На цьому знімку, зробленому супутником Sentinel-1, видно фрагмент Амазонки — найбільш повноводної річки нашої планети. Залежно від способу підрахунку, вона має довжину між 6400 і 7100 км, а площа її басейну становить близько 7,1 млн км², що можна порівняти з Австралією. Амазонка протікає через шість південноамериканських країн і впадає в Атлантичний океан.

Зображення ділянки Амазонки, отримане супутником Sentinel-1. Джерело: ESA

Зображення складені з двох радіолокаційних знімків Sentinel-1, оброблених таким чином, щоб ми могли краще оглянути Амазонку та безліч її притоків. Наприклад, тонка синя лінія внизу — це 870-кілометрова річка Джаварі. У 1930 році в цьому районі стався потужний повітряний вибух, викликаний руйнуванням небесного тіла, що увійшло в земну атмосферу. Цю подію іноді називають «Бразильською Тунгускою».

Жовтий і помаранчевий кольори відповідають рослинності. Світло-зелений колір позначає розташування населених пунктів. На знімок потрапили, зокрема, міста Табанінга і Летиція. Якщо збільшити зображення, можна побачити злітно-посадкові смуги їхніх аеропортів. Також на обробленому знімку видно характерні лінії біля річок — це їхні старі русла, що висохли через зміну напрямку течії.

За матеріалами: http://www.esa.int