Марс далекий та близький (фото)

На цьому знімку зображена тиха ніч над горою Серро-Параналь у чилійській пустелі Атакама, яка є домом для Паранальської обсерваторії. Найпомітніша деталь знімка — яскрава червона пляма на небі зліва від центру кадру. Це Марс, четверта планета від Сонця.

Ніч над Паранальською обсерваторією. Джерело: Farid Char/ESO

На тлі зоряного неба, праворуч на вершині гори, можна помітити силует Дуже Великого телескопа ESO (VLT). Чотири більші вежі це 8,2-метрові «юніти» (основні телескопи), а менша вежа, трохи правіше — Оглядовий телескоп VLT. На сьогодні саме VLT є найбільшим наземним оптичним телескопом у світі за загальною площею дзеркал.

З певної точки зору можна сказати, що на знімку можна побачити одразу два Марса. Річ у тім, що пустеля Атакама, яка славиться практично повною відсутністю опадів, є одним з найбільш несприятливих місць на нашій планеті, а її неживі пейзажі дуже часто порівнюють з марсіанськими. Не дивно, що Європейське космічне агентство кілька разів надсилало сюди прототипи своїх роверів, щоб випробувати їх в умовах, близьких до умов на поверхні четвертої планети від Сонця.

Раніше ми публікували супутниковий знімок місця будівництва Надзвичайно великого телескопа ESO — гігантської обсерваторії, яка набагато перевершить VLT за своїми характеристиками.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine