Супутник зазнімкував місце будівництва Надзвичайно великого телескопа

Представлені зображення зазнімкували супутники компанії Planet 1 лютого та 28 квітня 2022 року. Вони демонструють майданчик, на якому ведеться зведення одного з найважливіших астрономічних інструментів людства — Надзвичайно великого телескопа ESO (ELT).

Найбільший телескоп у світі

ELT буде найбільшою наземною обсерваторією, яка проводить дослідження в оптичному діапазоні. Її центральним компонентом є величезний купол, що обертається, заввишки 80 м і масою 6100 тонн. Діаметр підкупольного приміщення складе 88 м, що можна порівняти з площею футбольного поля.

Усередині купола буде розміщене 39-метрове головне дзеркало, що складатиметься з 798 індивідуальних шестикутних сегментів загальною площею 978 м² та масою 132 тонни. Воно керуватиметься в режимі реального часу системою високоточних датчиків, що забезпечують постійне оптичне юстування. Завдяки цьому обсерваторія зможе збирати в 15 разів більше світла, ніж найбільші чинні оптичні телескопи.

ELT після завершення будівництва (концепт). Джерело: ESO

Конструкція ELT також передбачає використання принципово нової адаптивно-оптичної техніки, яка здатна максимально якісно коригувати спотворення зображень небесних тіл. Очікується, що нова обсерваторія безпосередньо фотографуватиме екзопланети, вивчатиме їхні атмосфери, спостерігатиме за народженням нових планетних систем, а також допоможе виміряти величину прискорення розширення Всесвіту.

Закладення фундаменту ELT було завершене у лютому 2022 року. Це дало можливість розпочати зведення опорної конструкції купола, всередині якої буде розміщений ELT. Порівняння супутникових знімків дозволяє оцінити прогрес, досягнутий у будівництві обсерваторії за наступні місяці. На даний момент введення ELT в експлуатацію заплановане на 2027 рік.

Ви також можете почитати про недавній знімок чорної діри, що ховається в центрі нашого Чумацького Шляху.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Вивчення масових вимирань допоможе вченим шукати інопланетне життя
Камінь віком 2 млрд років відкрив таємницю марсіанського життя
Погляд у молодість Чумацького Шляху: James Webb зазнімкував зоряне надскупчення
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією
James Webb розкрив хімічну загадку на супутнику Плутона
Залишені на Землі астронавти Crew-9 засмутилися поступкою своїх місць екіпажу Starliner
Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу