LRO сфотографував центральний пік кратера Коперника

Кратер Коперника є одним із найпомітніших об’єктів на Місяці. Попри «середній» за місячними мірками вік (він оцінюється в 860 млн років), кратер напрочуд непогано зберігся і все ще оточений добре помітною променевою системою. Завдяки цьому його можна без особливих проблем розглянути навіть у невеликий телескоп або бінокль.

Фотографія центрального піка кратера Коперник, зроблена апаратом LRO. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

На знімку, зробленому станцією LRO, зображено фрагмент центрального піка кратера. Він складається з трьох окремо розташованих ділянок, що височіють на 1300 м над дном Коперника. Гори піку складені з кількох різних шарів, що складаються з матеріалу, вибитого під час удару.

Діаметр кратера становить 93 км. Його ударний вал має не круглу, а скоріше багатокутну форму і височить понад 2 км над прилеглою поверхнею. На відміну від більшості місячних кратерів, дно Коперника ніколи не було затоплено лавою. Це пояснюється тим, що він утворився вже після завершення періоду вулканічної активності.

Кратер Коперника розглядався як одне з можливих місць посадки скасованої місії Apollo 20. Астронавти експедиції Apollo 12, які сіли на південь від кратера в океані Бур, зібрали зразки речовини, які, як вважається, могли бути вибиті з нього під час удару. Їхній аналіз допоміг встановити можливий вік формації.

За матеріалами: https://moon.nasa.gov