Китайські астронавти повернулися на Землю через пів року в космосі

Троє тайконавтів благополучно повернулися на Землю. Повернення відбулося після шести місяців перебування на борту китайської космічної станції «Тяньгун», що наразі будується. Це друга місія Китаю до космічної станції та найтриваліша на цей момент. Космічний корабель «Шеньчжоу-13» приземлився у пустелі Внутрішньої Монголії. Екіпаж стартував з космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі у жовтні 2021 року та провів на космічній станції 183 дні.

Шеньчжоу-13
Астронавтка екіпажу «Шеньчжоу-13» Ван Япін. Фото: VCG/VCG

Тайконавтка у відкритому космосі

Ця місія є не лише найтривалішою китайською космічною місією. На її борту була Ван Япін, яка вже увійшла до історії як перша китаянка, що вийшла у відкритий космос. Також Япін увійшла до історії як перша китаянка, яка відвідала космічну станцію «Тяньхе» — модуль майбутньої станції «Тяньгун». Її супроводжували член екіпажу Е Гуанфу та командир Чжай Чжиган. Тріо здійснило два виходи у відкритий космос, провело різні тести навколо станції, а також дві лекції в прямому ефірі для студентів на Землі.

Плани на 2022 рік

«Шеньчжоу-13» є частиною 11 місій, за які Китай запланував завершити будівництво космічної станції Тяньгун. Китай вперше запустив модуль «Тяньхе» у квітні 2021 року, а потім відправив до нього трьох тайконавтів, щоб запустити станцію. Наступний екіпаж «Шеньчжоу-14» має вирушити на космічну станцію у червні. Китай планує завершити будівництво станції до кінця 2022 року. До того моменту країна запустить ще два додаткові модулі.

Хоча шість місяців на борту космічної станції видаються тривалим періодом, це типовий термін для місій на Міжнародну космічну станцію, з яких Китай виключений. Астронавт NASA Марк Ван де Хей, який нещодавно повернувся на Землю з «полону» на МКС, зараз є рекордсменом за тривалістю безперервного перебування в космосі — 355 днів.

За матеріалами Space

Нагадаємо, що раніше Китай створив лабораторію Tiandu з дослідження далекого космосу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine