Китайська місія «Чан’е-8» готується вивчати ресурси Місяця

Китайські інженери розповіли подробиці місії «Чан’е-8». У 2028 році вона має сісти на південному полюсі Місяця і почати досліджувати наявні там ресурси, насамперед водяну кригу. Робиться це з метою підготовки до будівництва Міжнародної місячної дослідницької станції, яку задумала Піднебесна.

Місія «Чан'е-8»
Місія «Чан’е-8». Джерело: CNSA

Коли «Чан’е-8» полетить на Місяць

Представники Національної космічної адміністрації Китаю 2 жовтня на 74-му Міжнародному конгресі з астронавтики оголосили про строки реалізації місії «Чан’е-8». Очікується, що вона має стартувати з космодрому Веньчан за допомогою носія «Чанджен-5» та здійснити посадку поблизу південного полюса Місяця вже у 2028 році.

Місія складатиметься з посадкового апарата, ровера та робота. Її основною метою стане вивчення місцевої геології, дослідження зібраних зразків на місці та винайдення способів їхнього подальшого використання. Також буде протестована закрита екосистема. Усе це має стати основою для створення у майбутньому Міжнародної місячної дослідницької станції, яку Китай розробляє на противагу американській програмі Artemis.

Загалом посадковий модуль «Чан’е-8» нестиме на собі як корисне навантаження 10 наукових приладів загальною вагою 200 кг. Це будуть посадкові та топографічні камери, сейсмометр, радіометр, мультиспектральна камера, телескоп «м’якого» рентгенівського діапазону, а також інше обладнання. Ще чотири інструменти будуть розміщені на ровері.

Космічні плани Китаю

Міжнародна місячна дослідницька станція, заради якої все це і робиться, має стати найбільшим досягненням китайської космічної програми. Хоча вона і створюється на противагу американському проєкту, Китай не позиціонує її як виключно китайську. Навпаки, представники країни всіляко підкреслюють можливість участі у її роботі іноземців.

Раніше влада Китаю вже неодноразово говорила про широкі задуми щодо освоєння Сонячної системи. І, судячи з усього, є чіткий план дій принаймні на перші кілька років. Спочатку на орбіті Місяця планують розгорнути супутник-ретранслятор «Цюецяо-2». Це має статися вже в наступні кілька місяців.

Потім у першій половині 2024 року має стартувати «Чан’е-6», який вперше в історії привезе на Землю зразки зі зворотного боку Місяця. 2026-го на південному полюсі нашого супутника має сісти місія «Чан’е-7». І тільки після цього настане черга «Чан’е-8».

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine