SpaceShipTwo здійснив перший за два роки політ

26 квітня космоплан VSS Unity (SpaceShipTwo) здійснив політ у режимі планування. Він став для нього першим, за майже два минулі роки.

SpaceShipTwo на підвісці літака-носія VMS Eve. Джерело: Virgin Galactic

Востаннє VSS Unity підіймався в небо в липні 2021 року. Тоді на його борту перебувало шестеро осіб: двоє пілотів і четверо пасажирів, включно з власником компанії Virgin Galactic Річардом Бренсоном. Під час польоту VSS Unity піднявся на висоту 86 км, що вище за позначку в 50 миль, яку вважають межею космічного простору за версією американських ВПС.

Але, хоча Річард Бренсон і випередив свого конкурента Джеффа Безоса (його політ на New Shepard відбудуться на 9 днів пізніше), загалом, це не принесло його компанії помітних дивідендів. Незабаром після історичного польоту Virgin Galactic розпочала переобладнання VSS Unity і літака-носія VMS Eve. Спочатку компанія обіцяла, що почне регулярні туристичні рейси вже у 2022 році. Однак відтоді ці терміни неодноразово зсувалися.

Політ, що відбувся 26 квітня, став першим для VSS Unity майже за два роки. Він відбувався наступним чином. Літак-носій VMS Eve піднявся на висоту 14,3 км, після чого від нього відокремився VSS Unity. Далі він здійснив дев’ятихвилинний політ у режимі вільного планування і виконав посадку на злітно-посадкову смугу космопорту Америка.

У Virgin Galactic заявляють, що випробування, яке відбулося, стало одним з останніх кроків на шляху до початку туристичних місій. Наступний політ відбудеться вже з увімкненням двигуна. Крім пілотів, на борту космоплана перебуватимуть чотири співробітники компанії, які виконають роль туристів. Їхнім основним завданням буде оцінка зручності VSS Unity для пасажирів і збір даних, які потім будуть використані для проведення передпольотної підготовки клієнтів Virgin Galactic. Дата цього польоту поки що невідома. При цьому, в компанії запевняють, що туристичні рейси почнуться вже в другому кварталі цього року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine