Чи зашкодить 5G широкосмуговому супутниковому зв’язку?

Супутниковий оператор OneWeb попередив, що плани розгортання наземної мережі 5G можуть створити перешкоди для використання широкосмугового супутникового інтернету. Суперечка з цього приводу триває вже кілька тижнів.

Чи зашкодить 5G супутниковому зв'язку?
Сузір’я широкосмугового супутникового інтернету. Джерело: OneWeb

Заява OneWeb

11 липня супутниковий оператор OneWeb направив до Федеральної комісії зі зв’язку США листа. У ньому компанія навела результати своєї технічної експертизи наслідків використання у мережах 5G частоти 12 ГГц. Вона попереджає орган регулювання про можливі перешкоди для встановлення широкосмугового зв’язку з апаратами на низькій навколоземній орбіті.

За словами представників OneWeb, серйозні проблеми можуть виникнути в усіх користувачів терміналів NGSO. Пристрої цього типу для забезпечення своїх клієнтів супутниковим зв’язком використовують зараз і OneWeb, і їхні головні конкуренти зі SpaceX. Нещодавно вони підписали угоду про цивілізований розподіл ринку у США і зараз виступають як союзники у боротьбі проти наземних операторів 5G.

На іншому боці опинилася так звана Коаліція 5G. До неї входять два потужних оператори наземного зв’язку — Dish Network та RS Access. Вони розширюють свої мережі по всіх Сполучених Штатах, і вже отримали дозвіл на використання діапазону 12.2 — 12.7 ГГц. Проблема лише в тому, що він частково перекриває робочу смугу 10.7 — 12.7 ГГц, яку використовують OneWeb та SpaceX.

Історія протистояння

Теперішній раунд суперечок розпочався з того, що фірма RKF Engineering Solutions виконала для RS Access аналіз, в якому показала, що у разі введення системи в дію перешкоди у роботі відчує тільки 1 відсоток користувачів терміналів SpaceX у Сполучених Штатах, і запропонувала заходи щодо пом’якшення проблеми.

Однак 21 червня інженери SpaceX заявили, що, за їхніми підрахунками, проблеми можуть насправді виникнути у 77 відсотків користувачів. Вони звернули увагу на купу неточностей, які містяться в аналізі RKF Engineering Solutions, і те, що у ньому повністю проігнорований факт розподілу діапазону між кількома операторами.

Наземна вежа
Вежа 5G. Джерело: www.nbcnews.com

Відповідь від Коаліції 5G надійшла 7 липня. Її представники назвали висновки SpaceX неправильними з наукової та логічної точки зору. Вони заявили, що результати тестів, отримані інженерами Ілона Маска, не можна поширювати на всю країну.

Чим завершиться битва за 5G?

Нинішні заяви OneWeb в особі її представниці Кеті Дауд та віцепрезидентки з розгортування Кімберлі Баум, по суті, є звинуваченнями у недоброчесності, зробленими у відповідь. Представники супутникових операторів запевняють, що проблеми зі зв’язком будуть виникати у більшості випадків.

Обидві сторони постійно перебувають в аналізі помилки супротивників і перекручування. При цьому важливо зазначити, що SpaceX свої послуги вже надає, тоді як OneWeb тільки планує накрити США своїм низькоорбітальним інтернетом. Через це досі кількість потенціальних користувачів і їхній розподіл лишаються невідомими.

І саме на цьому грають Dish Network та RS Access. Вони намагаються переконати Федеральну комісію зі зв’язку, що буде географічний перерозподіл частот і жодних значних конфліктів не виникне. Чим це протистояння закінчиться — поки що незрозуміло.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine