Китай планує відправити космічний апарат під поверхню Місяця

Китайські дослідники вивчають можливість побудови бази для проживання майбутніх астронавтів в лавових трубах під поверхнею Місяця. Доволі захоплива перспектива, яка може одного дня дозволити астронавтам встановити більш постійну присутність на Місяці.

Mare Tranquillitatis
Захопливий кратер Mare Tranquillitatis. 100-метрова яма може забезпечити доступ до місячної лавової труби. Авторство зображення: NASA/GSFC

Вчені вже давно підозрюють, що наш природний супутник пронизаний складними системами порожнистих трубчастих тунелів, залишених давніми лавовими потоками, коли Місяць був активний на початку своєї еволюції.

Наші докази поки що відносно обмежені. Місячний розвідувальний орбітальний апарат NASA сфотографував сотні отворів на поверхні, які, як підозрюють вчені, залишилися після того, як обвалилися стелі тунелів. Але нам ще належить побачити ці структури зблизька, якщо вони взагалі існують у тому вигляді, якому ми їх собі уявляємо.

Lunar Reconaissance Orbiter
Ці зображення, зроблені Lunar Reconaissance Orbiter, показують отвори на поверхні Місяця. Авторство: NASA/GSFC

Але якщо вони справді існують, міжнародні космічні агентства можуть використати їх на користь майбутніх колонізаторів. Опинившись у лавовій трубі, астронавти могли б сховатися не лише від мікрометеоритів, але й від небезпечних рівнів радіації, якими пронизана космічна порода без атмосфери.

Китайські першопроходці Місяця

Під час нещодавньої конференції Чжан Чунфен з Шанхайської академії технологій космічних польотів заявив, що майбутні космічні кораблі та місячні апарати зможуть досліджувати ці лавові трубки, повідомляє державне інформаційне агентство Сіньхуа.

Чжан і його колеги вивчають лавові печери в Китаї, щоб краще зрозуміти їхню будову. Дослідники припускають, що для вивчення вертикальних входів до цих печер космічним мандрівникам, можливо, доведеться спершу залетіти всередину на космічному апараті.

Як повідомляє Сіньхуа, китайські дослідники обрали лавові трубки на Місяці Mare Tranquillitatis і Mare Fecunditatis як свої основні цілі. Вони припускають, що ми могли б дослідити навколишні райони й отвори за допомогою пішохідних або колісних роботів, здатних адаптуватися до різних середовищ. Чжан гадає, що допоміжні космічні апарати могли б літати в ці печери, щоб скласти карту стін і стель за допомогою радарів.

Створена згодом місячна база може складатися з кількох житлових і науково-дослідних кабін всередині печери з комунікаційним і енергетичним вузлом на вході, пропонує Чжан. Але для того, щоб китайські тайконавти могли облаштувати базу в одній із цих лавових труб, може знадобитися багато років.

Раніше ми розповідали про те, як довго летіти до Місяця на космічному кораблі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine