Китай готовий обігнати NASA у «битві» за Марс

Китай має на меті доставити перші зразки породи з Марса на Землю в 2031 році. Якщо Піднебесній вдасться такий подвиг, то це буде на два роки раніше за NASA. Аерокосмічна адміністрація теж планує доставити зразки марсіанської породи, зібрані Perseverance. Про амбітну місію з повернення зразків у межах «Тяньвень-3» цього тижня оголосив Сунь Цзечжоу — головний конструктор нинішньої місії китайського орбітального апарата та марсохода. Про це повідомляє SpaceNews.

Китайський марсохід сфотографував власний посадковий парашут
Китайський марсохід сфотографував власний посадковий парашут з відстані 30 м 12 липня 2021 року. Авторство: CNSA/PEC

Для збору та доставлення проб марсіанської породи Китай планує запустити космічний апарат до Червоної планети у кінці 2028 року в межах місії, яка завершиться доставленням зразків на Землю в липні 2031 року. Трирічна місія здається доволі швидкою. Але причиною більш жорстких часових меж є простота запропонованої Китаєм програми: на відміну від складнішого плану NASA, де передбачається пошук марсохода та витягування з його нутрощів зразків породи, китайці пропонують посадити спеціально сконструйований апарат, який після забору ґрунту вирушить на Землю.

Успіх «Тяньвень-1»

Минулого року Китайське національне космічне управління (CNSA) продемонструвало, що має технологію для досягнення Марса та висадки ровера на його поверхню. Повернення зразків на Землю вимагає кількох додаткових кроків, включаючи забір матеріалу та відправлення його у космос, потім передачу зразків на космічний апарат, що повернеться на Землю.

У всякому випадку обидві місії CNSA та NASA дуже складні й вимагають величезної кількості досліджень та випробувань. Космічні агентства добре знають, що на будь-якому етапі раптом все може піти не так, як планувалося.

Але для дослідників винагорода від успішного доставлення зразків на Землю може бути величезною. Можливість використовувати сучасне лабораторне обладнання для вивчення матеріалу з Марса дає найкращі шанси дізнатися, чи існувала якась форма життя на Червоній планеті. Таке відкриття може допомогти вченим розкрити деякі таємниці походження життя на Землі.

Нагадаємо, що раніше у рідкісному марсіанському метеориті знайшли невловимий елемент.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine