Китайська астероїдна місія буде запущена 2025 року

Китайська місія «Тяньвень-2», також відома під позначенням «Чженхе», основним завданням якої стане доставлення на Землю зразка астероїдної речовини, вступила у фазу будівництва та тестування компонентів. Її запуск відбудеться 2025 року. Про це в інтерв’ю китайському телебаченню повідомив Чжан Жунцяо — один із конструкторів апарата «Тяньвень-1».

Метою «Тяньвень-2» стане астероїд (469219) Камоалева. Він є квазісупутником Землі. Так називають об’єкти, що перебувають в орбітальному резонансі 1:1 з нашою планетою, що дозволяє їм залишатися поблизу неї впродовж багатьох орбітальних періодів. Діаметр Камоалева становить від 45 до 60 метрів. За деякими припущеннями, він може бути уламком, вибитим з поверхні Місяця в результаті потужного зіткнення.

Астероїд Камоалева в уявленні художника. Джерело: Addy Graham/University of Arizona

Після зближення з астероїдом китайський апарат спробує закріпитися на його поверхні, використовуючи чотири роботизовані руки. Після взяття проби зонд «від’єднається» від астероїда і зробить маневр, який виведе його на траєкторію прольоту Землі. Досягши нашої планети, «Тяньвень-2» скине капсулу із зібраними зразками.

Але на цьому місія не завершиться. За задумом розробників, «Тяньвень-2» використає земну гравітацію, щоб рушити до Марса. У свою чергу, біля Червоної планети апарат виконає гравітаційний маневр, який спрямує його до об’єкта 311P/PANSTARRS. Це дуже незвичайне тіло. Орбіта 311P/PANSTARRS проходить у Головному поясі астероїдів, але при цьому він має кометоподібні хвости. На думку вчених, вони є потоком матеріалу, який був викинутий з поверхні 311P/PANSTARRS в результаті його швидкого обертання. «Тяньвень-2» має підтвердити чи спростувати цю теорію.

Астероїд 311P/PANSTARRS
Активний астероїд 311P/PANSTARRS (фото Hubble). Джерело: NASA, ESA, and D. Jewitt

Наразі запуск «Тяньвень-2» запланований на 2025 рік. Загалом його місія триватиме десять років. Три роки знадобиться на збір та доставлення на Землю зразка речовини астероїда Камоалева, ще сім займе наступний переліт до 311P/PANSTARRS.

Ви також можете почитати про космічні плани Китаю на найближчих п’ять років.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine