«Космічний Zoom» смартфонів Samsung запідозрили в обмані

Поява функції Space Zoom («Космічне наближення») у смартфонах Samsung вразила користувачів своєю здатністю робити неймовірно детальні фотографії Місяця за максимального наближення. Хоча у деяких користувачів виникали сумніви щодо здатності флагманських смартфонів серії S робити справжні фото нашого супутника. Нещодавня публікація на Reddit підтвердила підозри: були надані докази, які вказують на те, що світлини Місяця від Samsung насправді є підробкою.

Space Zoom
Місяць, знімкований завдяки функції Space Zoom на Samsung Galaxy S23

Користувач Reddit під псевдонімом u/ibreakphotos провів власне тестування телефонів Samsung, яке виявилось геніальним у своїй простоті. Користувач зробив з іншого смартфона розмиту світлину Місяця, відкрив її на комп’ютері, а потім на це зображення навів новий флагман Galaxy S23 Ultra та сфотографував. Виявилось, що смартфон сам покращив знімок Місяця, додавши йому чіткості та наповнивши деталями, яких раніше не було. Користувач зробив висновок, що світлини молодика, отримані на смартфони Samsung, — фальшиві.

Ілюзія чіткої фотографії

Суперечки щодо правдивості світлин Місяця від Samsung існують відтоді, як у 2020 році компанія представила функцію 100-кратного Space Zoom у своєму Note20 Ultra. Деякі звинуватили компанію в тому, що смартфон автоматично ідентифікує знімок, і якщо «бачить» Місяць, то просто вставляє попередньо збережені текстури на зображення природного супутника Землі, щоб створити ілюзію чіткої фотографії.

У свою чергу Samsung каже, що цей процес значно складніший і насправді використовує алгоритми штучного інтелекту для покращення знімків: смартфон виявляє Місяць, а потім пропонує функцію покращення деталей шляхом зменшення розмиття, шумів та максимізації деталей для завершення яскравого та чіткого зображення.

Пояснення Samsung сподобалось не всім. Тому спільнота розділилась на два табори: ті, кого вражає функція Space Zoom та вони не бачать проблем у використанні алгоритмів штучного інтелекту для покращення якості фотографій, та ті, хто думає, що функція насправді вводить користувачів в оману, тому такі світлини не можна вважати повністю правдивими.

Що вважати підробкою?

Але що саме означає «підробка» у цьому сценарії? Це доволі складне питання, оскільки компанії наразі активно використовують алгоритми штучного інтелекту для покращення отриманих зображень. Варто зазначити, що аналогічне дослідження кілька років тому було присвячене роботі камер у смартфонах Huawei серії Pro. Втім, в епоху комп’ютерної фотографії навряд чи можна сподіватися на повну «чесність» знімків. Згадати хоча б функції покращення селфі у сучасних смартфонах, які згладжують недоліки обличчя та роблять людей на знімках молодшими або штучно висвітлюють знімки вночі, автоматично підвищуючи їхню яскравість та прибираючи шуми.

Раніше ми повідомляли про те, що Apple починає боротьбу зі Starlink за супутниковий зв’язок для iPhone.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine