Apple починає боротьбу зі Starlink за супутниковий зв’язок для iPhone

На презентації Apple під тематичною назвою Far Out були представлені iPhone 14 і 14 Pro. Голова компанії Тім Кук показав важливе оновлення смартфонів: новинки тепер здатні надсилати повідомлення через супутник у надзвичайних ситуаціях. Компанія не просто так представила нову функцію. Можливість робити екстрені виклики через супутник фактично зробила американський технологічний гігант ключовим гравцем у космічній галузі.

50 млрд до 2026 року

Щоб втілити у життя свій проєкт, Apple тісно співпрацює з Globalstar. «Космічний флот» компанії планує розгорнути 24 супутники з можливістю подальшого впровадження супутникового зв’язку Band 53/n53. Це дозволить смартфонам Apple бути на зв’язку в будь-якій точці земної кулі без «мертвих зон». Але поки що послуга Apple Emergency SOS буде доступна лише в США та Канаді. Apple оголосила, що послуга буде безкоштовною для користувачів протягом перших двох років, але не повідомила подробиць, скільки вона вартуватиме після завершення цього терміну.

Cервіс Apple Emergency SOS
Cервіс Apple Emergency SOS

Згідно зі звітом Reuters, Apple вкладає 450 млн доларів у супутникову інфраструктуру, причому більша частина цих інвестицій надходить Globalstar. Apple також погодилася оплатити 95% вартості нових супутників, пов’язаних із цією функцією. Аналітик консалтингової та дослідницької фірми Telecom Media and Finance Associates Тім Фаррар підрахував, що розгортання супутників Globalstar на орбіті вартуватимуть Apple до 50 млрд доларів до 2026 року.

Cервіс Apple Emergency SOS
Cервіс Apple Emergency SOS

Starlink та 4G/LTE

Наразі мережа супутників Ілона Маска Starlink вже роздає інтернет по всьому світу. Технологія супутникового зв’язку дуже допомогла Україні для цивільних потреб після початку агресії росії — термінали Starlink у постраждалих регіонах дозволили місцевій владі, військовим та теробороні залишатись онлайн.

Ілон Маск наразі планує використати Starlink для з’єднання з електромобілями Tesla після впровадження 4G/LTE зв’язку через супутник, тестування якого розпочнеться у 2023 році.

Apple — не єдина

Але не лише Apple планує створити конкуренцію Starlink. Lynk Global також намагається побудувати всесвітню мережу екстреного зв’язку, яка працюватиме з немодифікованими телефонами. Компанія стверджує, що вже стала першою, хто надіслав текстове повідомлення з космосу під час випробування свого супутника у 2020 році. Тим часом компанія під назвою AST SpaceMobile сподівається використовувати супутниковий зв’язок для інтернету 4G та навіть 5G і планує розгорнути тестовий супутник у середині вересня. Навіть Amazon бере участь у своєму проєкті Kuiper, але поки що для поширення супутникового інтернету.

Впровадження інновацій Apple завжди мало великий вплив на ринок у цілому. Ми бачили успішне втілення ідей компанії у розвагах, фітнесі, моді та інших сферах. Тепер до цього списку приєднується космос. Очікується, що відомі компанії, такі як Samsung та Huawei, теж поступово підключатимуться у «боротьбу за космос».

Раніше ми повідомляли про те, як Starlink відмовили у субсидіях на 885 млн доларів.

За матеріалами The Verge

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine