SpaceX та T-Mobile забезпечать підключення до Starlink з мобільних пристроїв

SpaceX та мобільний оператор T-Mobile оголосили, що з наступного року Starlink буде доступний для клієнтів цієї мережі безпосередньо з їх мобільних телефонів. Таку можливість забезпечать супутники другого покоління.

Маск та Сіверт розповідають про підключення до Starlink з мобільного
Ілон Маск та Майк Сіверт розповідають про перспективи співробітництва

Підключення до Starlink з мобільного телефона

Мобільний оператор T-Mobile 25 серпня оголосив, що для його клієнтів з наступного року буде можливим пряме підключення до супутників Starlink на території США. Причому доступна ця послуга буде навіть за межами покриття веж.

Така можливість з’явилася завдяки технічному партнерству T-Mobile та SpaceX та супутникам Starlink другого покоління. Бета-версія послуги може з’явитися вже наприкінці наступного року. Про це заявив генеральний директор T-Mobile Майк Сіверт. Він наголосив, що зі свого боку його компанія поступиться часткою свого радіодіапазону для здійснення у ньому передачі сигналів від супутників Ілона Маска.

Starlink другого покоління

Супутники Starlink другого покоління будуть зовсім не схожі на те, що використовується зараз. Вони будуть мати антени площею 25 кв. м. Через це на борт ракети Falcon 9 вони не помістяться. Ілон Маск планує їх запускати за допомогою свого надважкого корабля Starship. А у нього є власні проблеми.

Річ у тім, що в червні Федеральне авіаційне управління оголосило, що SpaceX має здійснити десятки заходів задля того, аби пом’якшити вплив Starship на навколишнє середовище. І тільки цього його дозволять запускати зі стартового майданчика у Техасі. Чекають на дозвіл і самі супутники другого покоління.

Ілон Маск вже заявив, що в разі затягування рішення щодо Starship він перегляне конструкцію супутників другого покоління таким чином, аби вони могли вміститися на Falcon 9. Щоправда, чи буде в цьому разі можливість підключитися до них з телефона він не повідомив.

Іноземні партнери та конкуренти

Представники обох компаній наголошують, що система не зможе замінити собою наземну мережу сотових веж. Вона розрахована на значно менші об’єми передачі інформації. Проте її можна буде використовувати як підстраховку у разі виходу наземної інфраструктури з ладу.

Розглядається також можливість забезпечення підключення до Starlink з телефону в інших країнах. За словами Сіверта вони готові створити альянс із будь-яким національним оператором, який буде зацікавленим у цій технології. Головною умовою є виділення частини свого робочого діапазону для передачі сигналів Starlink.

Однак такий альянс може зустріти серйозний опір всередині самих Сполучених Штатів. Він загрожує проєктам AST SpaceMobile та Lynk Global, які будують свої власні мережі супутникового мобільного зв’язку. Перші їх супутники мають запрацювати на орбіті теж наприкінці 2023 року.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine