Космічна промисловість перетворила невелике містечко на комерційний центр

У маленькому містечку Браунсвіль на півдні Техасу, попри епідемію COVID-19, активно розвивається бізнес. Причиною цього стала компанія SpaceX, яка розташувала поруч свій випробувальний центр Бока-Чика. Створення нових робочих місць у космічній промисловості підвищило економічну активність населення.

Космічна промисловість у Браунсвілі
Космічна промисловість у Браунсвілі. Джерело:

Космічна промисловість і маленьке містечко

У маленькому містечку Браунсвіль на півдні Техасу вирує економічне життя. У той час, як в інших населених пунктах через карантин, пов’язаний із коронавірусом, прибутки від малих підприємств знижуються, тут вони продовжують зростати. Відбувається це завдяки космічній промисловості, точніше — компанії SpaceX, яка побудувала на пляжі Бока-Чика поруч із містом свій випробувальний центр.

Будувати космічний об’єкт почали ще у 2016 році. А кілька тижнів тому саме в Бока-Чика Ілон Маск провів конференцію на тлі найбільшої ракети, збудованої людиною — корабля Starship. Звичайно, на цій презентації була присутня вся громада міста.

На самому початку Бока-Чика приваблювала місцевих як будівельний майданчик, де кваліфікований спеціаліст завжди зможе заробити. Потім у місто почали переїжджати фахівці з Каліфорнії, які були необхідні для реалізації проєкту Starship. У них були гроші та потреби у рівні життя, не гіршому, ніж у Кремнієвій Долині. Тож поступово в місті почали з’являтися бізнеси, яких тут раніше не було. А за ними потягнулися й більші компанії, яким зручно знаходитися недалеко від нового центру ракетобудування.

Майбутнє Браунсвіля

Зростаюча присутність SpaceX у геометричній прогресії збільшила активність підприємців. Зараз місцева влада веде активні перемовини вже з венчурними капіталістами. Це люди, які займаються інвестиціями в технологічні проєкти, які ніколи до того не реалізувалися. Вони сподіваються, що якісь із них виправдаються, і це принесе їм скажені прибутки . Перебування в місті таких бізнесменів означає, що ті, хто вміє працювати головою, ніколи не залишаться без грошей на реалізацію своїх ідей.

Єдине, що може нашкодити Браунсвілю — це плани SpaceX перенести старт Starship до Флориди у зв’язку з затягуванням Агенцією з повітряної безпеки питання про дозвіл використовувати Бока-Чика в якості космодрому. Але дослідницьким центром Ілона Маска Браунсвіль залишиться у будь-якому разі. А отже, перетворення назад на сонне містечко йому більше не загрожує.

За матеріалами: spacenews.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine