Корейські хроніки розкрили таємницю сонячних циклів

Вчені заглибилися у корейські історичні хроніки для вивчення мінімуму сонячної активності, який відбувся на межі XVII–XVIII століть. Про неї свідчить кількість полярних сяйв, які спостерігалися в цей час. Дані говорять, що цикли активності нашого світила тоді були не тільки слабшими, а й коротшими.

Полярне сяйво
Полярне сяйво. Джерело: www.afar.com

Дослідження сонячних циклів у минулому

Вчені продовжують розкривати таємниці того, як сонячна активність змінювалася з часом. Дані з річних кілець дерев та антарктичної криги допомогли їм знайти у далекому минулому надзвичайно потужні спалахи. У новому ж дослідженні науковці змогли дослідити час, коли наше світило, навпаки, було дуже тихим.

Спостереження за кількістю плям на Сонці йдуть з кінця XVIII століття. До того таких досліджень ніхто не проводив. Проте вивчати їх можна за іншими даними. Спалахи на нашому світилі викликають появу полярних сяйв, і ось їх люди бачили весь час і фіксували в історичних документах.

Особливо в цьому плані цікавими є хроніки корейської династії Чосон, які охоплюють XIV–XIX століття. Вони досить докладні, а магнітна аномалія над північно-західною частиною Тихого океану сприяє тому, що під час потужних спалахів сяйва видно на низьких широтах.

Таємниця, яку розкрили хроніки

Найбільше вчених цікавив раніше виявлений з інших джерел мінімум Маундера. Він припадає на 1645–1715 роки. Під час нього активність Сонця сильно знижувалася. Такі події ставалися неодноразово за останні кілька тисячоліть.

Дослідники вивчили записи хронік між 1620 і 1810 роками. Вони виявили 1012 згадок про полярне сяйво, що спостерігалося в цей час на території Кореї. При цьому розподіл цих явищ повністю підтверджує існування мінімуму Маундера.

Щобільше, вчені дійшли несподіваного висновку, що сонячні цикли в цей час були не тільки спокійнішими, а й коротшими. Зараз вони тривають 11 років. Однак тоді тривали лише 8. З цього вчені роблять висновок, що за зниження активності Сонця його динамо змінює свій ритм, але причини цього явища вони назвати не можуть.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine