Команда дослідників з Массачусетського технологічного інституту створила найбільш детальні на сьогодні карти металевого астероїда Психея. Вони дають деяке уявлення про те, що може побачити зонд Psyche, який буде запущений до нього восени поточного року.
Залишки загиблої протопланети
Психея є одним із найнезвичайніших астероїдів Головного пояса. Результати вимірювань маси цього тіла та дані спектральних спостережень свідчать про те, що воно містить велику кількість металів. За однією з версій, Психея може бути уламком ядра протопланети, знищеної під час масштабного зіткнення на зорі Сонячної системи. Не дивно, що астероїд користується підвищеною увагою з боку наукової спільноти.
Метали, кратери та сліди стародавніх вивержень
Команда американських астрономів поставила за мету створити найбільш детальну карту поверхні астероїда. Для цього вони користувалися комплексом радіотелескопів ALMA. Під час виконаних у 2019 році спостережень вченим вдалося скласти теплову карту Психеї, яка має роздільну здатність близько 32 км/піксель. Потім дослідники створили ряд симуляцій, щоб з’ясувати, який тип матеріалу якнайкраще підходить під теплові характеристики її поверхні.
У процесі свого дослідження астрономи дійшли висновку, що загалом Психея справді багата на метали. Карти астероїда демонструють великі, багаті на метали області, які простягаються по всій поверхні астероїда, а також велику западину, яка має різну текстуру поверхні між внутрішньою частиною і краєм. Швидше за все, це заповнений дрібнішими частинками ударний кратер.
Разом з тим, кількість металів помітно варіюється в залежності від ділянки поверхні. У Психеї також є кам’янисті області. Це може свідчити про те, що на ранніх стадіях формування астероїда, у нього могла бути багата силікатами мантія, подібна до складу з кам’янистим зовнішнім шаром Землі, Марсу та астероїда Веста.
Нарешті кратери, які містять металевий матеріал, підтверджують ідею попередніх досліджень про те, що в далекому минулому, коли Психея ще мала гаряче ядро, на ній відбувалися виверження металевої лави.
За матеріалами https://news.mit.edu
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine