Juno показав дивовижне фото Іо та Європи на тлі Юпітера

Космічний апарат NASA Juno передав на Землю чудові фотографії супутників Юпітера, Іо та Європи. Свіжий знімок двох супутників був зроблений Juno («Юнона») під час 39-го близького прольоту космічного корабля до Юпітера 12 січня. На той час космічний корабель перебував на висоті майже 61 тис. км над хмарами Юпітера, приблизно 52 градуси південної широти.

Юпітер
Місія NASA Juno зафіксувала вид південної півкулі Юпітера під час 39-го близького прольоту космічного корабля над планетою 12 січня 2022 року. Фото: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS

Новий необроблений фотознімок Юпітера був відретушований вченим Андреа Лак за допомогою приладу JunoCam. Нова фотографія демонструє приголомшливий вид на Південну півкулю Юпітера з двома його численними супутниками праворуч від кадру. При наближенні можна побачити, що Іо перебуває лівіше, а Європа — правіше.

Приголомшливий вид на два супутники Юпітера: Іо (ліворуч) і Європу (праворуч). Зображення: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS

Супутник Юпітера Іо — це вулканічне тіло в Сонячній системі. Сотні вулканів усіюють його поверхню, деякі з них вивергають сірчисті шлейфи заввишки сотні кілометрів. Європа — найменший із чотирьох гігантських галілеєвих супутників Юпітера. Під її крижаною поверхнею є глобальний океан рідкої води, вважають учені. Попередні спостереження виявили докази можливих водяних гейзерів, що вириваються з південного полярного регіону Європи. Це дозволяє припустити, що в підповерхневому океані Місяця є рідка вода, що проривається через тріщини в крижаній корі.

Майбутнє місії Juno

Очікується, що космічний корабель Juno здійснить найближчий проліт до Європи у вересні 2022 року. Під час цього прольоту зонд використовуватиме кілька своїх наукових інструментів, щоб докладніше вивчити Європу та отримати ще більш приголомшливі види таємничого супутника.

Згідно з заявою NASA, місія Juno також наблизиться до Іо наприкінці 2023-го — на початку 2024 року. Наразі очікується, що спільна місія космічного апарата завершиться у вересні 2025-го. Слідом за Juno прилетять два ключові космічні апарати, призначені виключно для вивчення супутників гіганта. Місія NASA Europa Clipper та дослідницький апарат JUICE Європейського космічного агентства.

Нагадаємо, що раніше вчені порівняли Землю та Юпітер і навіть знайшли деяку подібність у цих планетах.

Також ми склали список 12 цікавих фактів про Юпітера.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine