JAXA хоче взяти участь у програмі Artemis

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) планує приєднатися до американської програми Artemis, основна мета якої полягає в поверненні людей на Місяць. Відповідну заяву опублікував офіс прем’єр-міністра Японії.

Японський корабель постачання HTV. Джерело: JAXA

Японія стала другою країною, яка заявила про намір взяти участь у цій програмі. Першою була Канада — у лютому 2019 року. Канадське космічне агентство повідомило про те, що має намір побудувати руку-маніпулятор для навколомісячної орбітальної станції Gateway.

Наразі Країна висхідного Сонця не опублікувала деталей своєї участі в програмі Artemis. Раніше JAXA заявляла про готовність підтримати проєкт, взявши на себе будівництво одного з житлових модулів Gateway. Японські фахівці також вивчали можливість використання нового вантажного корабля HTV-X для доставлення на станцію палива та витратних матеріалів.

Терміни реалізації програми Artemis залежать від готовності американської надважкої ракети-носія SLS. На жаль, її проєкт все ще буксує, зіткнувшись із низкою виробничих проблем і перевитратою коштів. Перший випробувальний політ нового носія було заплановано на 2020 рік. Однак, згідно з неофіційною інформацією, що з’явилася нещодавно, найімовірніше, він не зможе відбутися раніше 2021 року.

За матеріалами https://spacenews.com