Northrop Grumman збудує малий жилий модуль станції Gateway

NASA вирішила доручити компанії Northrop Grumman створення малого житлового модуля для навколомісячної станції LOP-G (Gateway). Про це стало відомо після опублікування відповідного документа на сайті закупівель.

Концепція станції Gateway. Джерело: NASA

Згідно з документом, у межах програми NextSTEP-2 у 2016 році NASA видала шести американським компаніям контракти на розробку концепції житлового модуля для нової космічної станції. Учасниками проєкту стали Bigelow Aerospace, Boeing, Lockheed Martin, NanoRacks, Orbital ATK (нині є частиною Northrop Grumman) та Sierra Nevada Corporation. П’ять із шести компаній згодом створили наземні прототипи житлових модулів та провели низку тестів.

Після того, як чинна американська адміністрація доручила NASA висадити експедицію на південний полюс Місяця у 2024 році, агентству довелося внести декілька серйозних змін в дизайн станції Gateway. Зокрема, було вирішено на першому етапі оснастити її малим житловим модулем, здатним забезпечити нетривале перебування кількох людей.

З урахуванням обмеженого часу, агентство відмовилося від проведення відкритого конкурсу створення малого житлового модуля Gateway. Натомість було прийнято рішення взяти в якості основи один із проєктів, розроблених у межах програми NextSTEP-2.

Корабель постачання Cygnus. Джерело: NASA

Ознайомившись із запропонованими концепціями та вивчивши результати тестів, у NASA вибрали проєкт Northrop Grumman. Рішення базується на таких факторах:

  • Конструкція модуля Northrop Grumman заснована на дизайні корабля постачання Cygnus, що дозволить суттєво зменшити термін його виготовлення (це єдиний із шести проєктів, який може бути реалізований до 2024 року).
  • Запропоновані зміни конструкції Cygnus (додавання додаткового стикувального порту та радіаторів) повністю влаштували спеціалістів NASA.
  • Створений на базі Cygnus модуль, матиме невеликі розміри, що дозволить запустити його за допомогою комерційних носіїв, без внесення змін до їхньої конструкції.

Варто зазначити, що опублікований документ не є офіційним контрактом. NASA має звернутися до Northrop Grumman із пропозицією надіслати формальну заявку на створення модуля, вивчити її та потім схвалити. Втім, не варто сумніватися в тому, що агентство прийме позитивне рішення.

На цей час невідомо, скільки коштуватиме створення житлового модуля Gateway та які його основні технічні характеристики. В межах NextSTEP-2 фахівці Northrop Grumman побудували два прототипи, які потім пройшли тести у Космічному центрі ім. Джонсона. Перший мав довжину 7 м і діаметр 4,4 м, другий — довжину 6 м і діаметр 3 м. Швидше за все, дизайн малого модуля Gateway буде ближчим до другого варіанту.

За матеріалами https://spacenews.com

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску