Інженерам вдалося повністю відновити роботу космічного телескопа Hubble. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому групою супроводу місії на сайті NASA.
Hubble припинив спостереження та увійшов у безпечний режим 25 жовтня. Причиною збою стали помилки синхронізації приладів із внутрішніми системами обміну даними космічного апарата. Згодом інженери змогли відновити роботу двох ключових інструментів обсерваторії: камери ACS (призначена для отримання високочутливих зображень об’єктів далекого космосу) та камери широкого поля WFC3 (здатна вести спостереження в діапазоні довжин хвиль від ближнього інфрачервоного до ультрафіолетового). Тепер Hubble повністю повернувся до звичного режиму роботи.
За словами фахівців групи супроводу місії, вони мають намір продовжити роботу щодо вдосконалення програмного забезпечення Hubble. Уже в найближчих планах завантажити патч, який дозволить телескопу продовжувати роботу у разі повторення подібних проблем.
Як ми вже зазначали, останнім часом технічні інциденти за участю Hubble значно почастішали. Цьогоріч він уже переходив у безпечний режим у березні та червні. Остання подія стала однією з наймасштабніших в історії проєкту. Через несправний стабілізатор напруги у блоці живлення наукових інструментів телескоп понад місяць не міг проводити жодних спостережень.
Утім, попри солідний вік, обсерваторія продовжує тішити всіх любителів астрономії дивовижними зображеннями різних небесних тіл. Так, нещодавно Hubble отримав чудовий портрет галактики NCG 7329, яка нагадує вир, і зазнімкував туманність-креветку.
За матеріалами https://www.nasa.gov